Surengta diskusija „Edukacinis Kazlų Rūdos miškų pažintinis takas“

0
540

Vasario 1 dieną Višakio Rūdoje Sūduvos VVG organizavo diskusiją „Edukacinis Kazlų Rūdos miškų pažintinis takas“, kurioje dalyvavo Višakio Rūdos, Jūrės kaimo, Kardokų, Agurkiškės kaimo bendruomenių atstovai.

Eilinį kartą kaimo bendruomenių inciatyva nesudomino vietos politikų. Iš visų kviestų politikų diskusijoje dalyvavo tik 2 savivaldybės Tarybos nariai: Aidas Vaišnora ir Ramutė Vinikienė.

Diskusijos pradžioje buvo pristatyta 2014-2020 metų Sūduvos VVG strategija. Vėliau darbas vyko grupelėse. Kiekvienos bendruomenės atstovai turėjo identifikuoti savo teritorijos privalumus ir pristatyti turizmo objektus bei paslaugas. 

Jūrės kaimo bendruomenės norėtų vystyti turizmo paslaugas išnaudojant Jūrės tvenkinį (pramoginė žvejyba, plausto, valčių nuoma), teikti apgyvendinimo paslaugos.

Agurkiškės kaimo bendruomenė turistams galėtų pasiūlyti aplankyti durpyno pelkes, aukščiausią Kazlų Rūdos miško vietą, partizanų žūties vietas. Jie galėtų pasiūlyti edukacijas susijusias su deguto, sakų, geležies ir medžio anglies gamyba.  

Kardokų bendruomenės atstovai pasiūlė labai platų edukacinių programų sąrašą: duonos kepimas, vegetarinio maisto gamyba, jodinėjimas, žvakių liejimas, lietuviška pirtis, šeimų stovyklos, plaukimas Višakio upeliu, edukacijos susijusios su vilnos gaminiais ir įvairiais audiniais, psichoterapiniai ir šiaudinių namų teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, gamtinės žemdirbystės kursai, dviračių žygiai istorinėmis vietovėmis. 

Višakio Rūdos bendruomenė, greta įvairių turistinių edukacijų vaikams ir vyresniems, pasiūlė kalėdaičių kepimo edukaciją bei apgyvendinimo paslaugą. 

Diskusijos dalyviai, kurie negyvena šiose teritorijose išreiškė savo poreikį, kokių paslaugų ir edukacijų jie norėtų. Daugelis pageidaujamų edukacijų jau buvo išsakyta vietos bendruomenių pasisakymuose. 

Visi dalyviai priėmė bendrą sprendimą dėl bendros problemos iškėlimo – šio laikmečio vaikai ir jaunimas yra atitolę nuo gamtos ir mažai pažįsta juos supančią aplinką. Įvairios edukacijos, turistiniai žygiai su šeimoms, mokykloms, ir kitoms įvairioms grupėms galėtų padėti spręsti tarpusavio bendravimo ir aplinkos pažinimo problemas.
Sekanti diskusija vyks vasario 24 dieną.

Iki tol visų dalyvių buvo paprašyta susipažinti su turistiniais objektais esančiais www.lepstour.eu virtualiame turizmo gide ir parengti savo pasiūlymus.
Sekančiame susitikime dalyvaus socialinio verslo SOCIFACTION programos eksperte Modesta Kairyte, kuri konsultuoja mūsų VVG socialinio verslo projektus. 

Kviečiame visus, kas turite idėjų prisijungti prie mūsų siekio Kazlų Rūdos miškus paversti unikaliu turizmo traukos centru. 


Reda Kneizevičienė,
Sūduvos VVG pirmininkė

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.