„Šimtasparnio“ skrydis per Lietuvą

0
299
Šimtasparnio autoriai - V. Bespalovas ir V.Kuzmickaitė /Asmeninio archyvo foto

Sausio 28 d. popietę Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos knygos „Šimtasparnis“ (maketuotoja Edita Rudminaitė, redaktorė Aldona Širvinskienė) sutiktuvės. Tai dviejų autorių – Virgilijaus Bespalovo ir Virginijos Kuzmickaitės kūrybinis projektas. Knyga kartu su autoriais jau aplankė Kauną, Kybartus, Babtus, Vilkaviškį, penktasis jubiliejinis pristatymas – Kazlų Rūdoje.

Autorius dėl įvairiaspalvės kūrybinės veiklos ne taip paprasta apibūdinti. Virgilijus Bespalovas – Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narys, Lietuvos labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ narys, VVV-Art klubo įkūrėjas, Marijampolės liaudies menininkų „Mūza“ klubo narys. Keramika, fotografija, pastelė, poezija, parodos, plenerai, respublikiniai ir tarptautiniai projektai – tai menininko kasdienybė. „Šimtasparnis“ – antroji autoriaus knyga.

Virginija Kuzmickaitė – Lietuvos labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ narė, VVV-Art klubo narė, poetė, grafikė, kurios darbai atrado vietą privačiose kolekcijose JAV, Anglijoje  ir Prancūzijoje. Tai pirmoji poetės knyga.

Būtų galima išvardinti ir daugiau šių kūrėjų gebėjimų, bet smalsumo dėlei paliksime kitam kartui… O dėl tokios gausos talentų ir kūrybinės įvairovės  knyga ir buvo pavadinta „Šimtasparnis“. Knygą iliustruoja autorių grafikos darbai.

Į jaukią bibliotekos salę rinkosi gausus poezijos ir meno mėgėjų būrys. Svečiai atvyko iš Kauno, Vilkaviškio, Višakio Rūdos,  Jūrės kaimo, apsilankė Kazlų Rūdos klubo „Girių versmė“ nariai priešakyje su Kultūros centro direktore Žibute Šilingiene.

Renginys prasidėjo Kazlų Rūdos savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus sveikinimo kalba, po kurios Virgilijus Bespalovas buvo apdovanotas Kazlų Rūdos savivaldybės padėkos raštu, kurį įteikė meras, reikšdamas padėką už ilgametę, aktyvią kūrybinę veiklą.

Rasa Ruzveltienė atlydėjo į renginį  sūnų Tadą Ruzveltą, Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos  auklėtinį (mokytojas G. Puskunigis).  Renginio metu talentingas klarnetistas džiugino jautria muzika. Susipynė poezijos posmai ir muzika, muzika ir poezija, besisukdama ratu sukūrė romantišką nuotaiką. Žiūrovai negailėjo aplodismentų.  Susirinkusieji net nepajuto kaip valanda ištirpo tarsi sniegas. Tadas Ruzveltas už pastangas renginio metu buvo apdovanotas specialiu prizu – varpelių vėriniu (autorius Virgilijus Bespalovas), VVV-Art klubo ženkleliu ir knyga „Šimtasparnis“.

Renginyje dalyvavo penki iš aštuonių VVV-Art klubo narių. „Didžioji dalis atvyko“, – džiaugėsi klubo įkūrėjas. Kitus sulaikė gripas. Tačiau visi klubo nariai įvairiais darbais prisidėjo prie renginio.

Knygos „Šimtasparnis“ autoriai dėkojo Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Vilijai Šemetienei už šiltą priėmimą, Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos direktorei Virginijai Savickei-Makūnienei – už bendradarbiavimą.

Pasibaigus renginiui niekas nesiskirstė, o prie arbatos puodelio mintimis ir įspūdžiais dalinosi, aptarinėjo renginio akimirkas.

 

Violeta Liaudenskienė, VVV-Art kubo narė

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.