Nacionalinio diktanto užduotis gimtosios kalbos mylėtojų neišgąsdino

0
379

Prieš dešimtmetį sumanyta ir sėkmingai prigijusi Nacionalinio diktanto konkurso idėja pasitinka savo pirmąjį jubiliejų. Šiandien šalies  savivaldybėse buvo surengtas pirmasis 10-ojo Nacionalinio diktanto konkurso etapas. Antrasis,  finalinis etapas balandžio mėnesį bus surengtas Vilniuje, o į jį pateks raštingiausi lietuvių kalbos mylėtojai.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Diktantą organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas.

Kazlų Rūdos gyventojai mėgsta gimtąją kalbą

Nacionalinio diktanto rašyme jau daugelį metų aktyviai dalyvauja ir Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai. Pasak Ingos Žilionienės, vyriausiosios savivaldybės kalbos tvarkytojos, Nacionalinio diktanto konkurso organizavimo koordinatorės Kazlų Rūdos savivaldybėje, šiemetiniame, jubiliejiniame konkurse dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius. Šiandien savivaldybės Tarybos posėdžių salėje surengtame diktante išbandyti savo lietuvių kalbos žinias panoro net 32 dalyviai.

I. Žilionienės teigimu, Nacionalinio diktanto rašymą pamėgo įvairaus amžiaus Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai. „Konkurse jau turime keletą nuolatinių dalyvių, kurie diktantą rašo kiekvienais metais, tai – Violeta Raižienė ir Aldona Lisauskienė. Šiemet diktanto rašyme  dalyvavo gausus savivaldybės administracijos darbuotojų būrys, pirmą kartą sulaukėme ir gimnazistų, jų buvo net 17“, – gimtosios kalbos entuziastų gausa džiaugiasi Nacionalinio diktanto konkurso organizavimo koordinatorė. I. Žilionienės nuomone, gausesnį konkurso dalyvių skaičių šiais metais lėmė tai, jog diktantas buvo rašomas penktadienį, o ne šeštadienį, kaip ankstesniais metais.

Anot vyriausiosios savivaldybės kalbos tvarkytojos, daugelis Nacionalinio diktanto dalyvių sakė, kad šių metų užduoties tekstas, nors ir buvo kur kas ilgesnis nei praėjusiais metais, labai sudėtingas nebuvo, gal kiek nuogąstauta dėl skyrybos.

Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 27 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

 

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

Ingos Žilionienės foto

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.