Trečiojo amžiaus universitetas sėkmingai užbaigė 2016 m. projektinę veiklą

0
349

Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) 2016 m. vykdė keturis projektus.

TAU studentai aktyviai dalyvavo UAB „Ikeja Industry Lietuva“ remtame projekte „Mokykimės gyventi ekologiškai“. Lėšų, kurias  UAB „Ikeja Industry Lietuva“ skyrė projekto vykdymui dėka, studentai dalyvavo paskaitose,  edukacinėse programose po Suvalkiją. Universiteto studentai išklausė paskaitų ciklą apie tai, kaip savo hobį paversti verslu, kaip sveikai ir atsakingai maitintis šiuolaikiniam žmogui, kaip draugiškai su gamta gyventi, ją puoselėti ir prižiūrėti. Pažintinių kelionių metu senjorai susipažino su šio regiono kulinariniu paveldu, ekologiškais senoviniais receptais ir tiesiogiai dalyvavo šaltojo spaudimo būdu gaminant ekologišką produktą – sėmenų aliejų. TAU studentai buvo nuvykę į ekologiškai tvarkomą Kardokų kaimą, išklausė paskaitą apie sveiką ir ekologišką gyvenimo būdą, stebėjo ekologiškų patiekalų gamybą bei vaišinosi.

Fizinio aktyvumo fakulteto lankytojams buvo nupirktos šiaurietiško ėjimo lazdos. Šio fakulteto klausytojai dalyvavo kasdieniuose užsiėmimuose ir pėsčiųjų žygiuose, lankė šiaurietiško ėjimo pamokas.

Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto visų fakultetų studentai dalyvavo „Pažintinio tako“ tvarkyme. TAU studentų būrys dalyvavo Nacionalinėje miško sodinimo šventėje, prie viaduko pasodino 50 pušų.

Projektas „Mokykimės gyventi ekologiškai“ suteikė galimybę spręsti  TAU veikloje dalyvaujančių pensininkų, neįgaliųjų ir vienišų žmonių užimtumo problemą, ugdyti šių socialinių grupių atstovų ekologinį sąmoningumą, verslumą, sveikos gyvensenos tradicijas, buvo skatinamas studentų bendravimas ir bendradarbiavimas.

Kazlų Rūdos savivaldybė rėmė tris Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto vykdytus projektus.

Gruodžio mėn. Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo fakulteto studentai užbaigė Kazlų Rūdos savivaldybės finansuojamą tęstinį projektą „Vanduo – sveikatos pagrindas“. Projektu buvo siekiama skatinti vyresnio amžiaus ir skirtingos socialinės padėties studentus užsiimti aktyvia fizine ir sportine veikla, propaguoti užsiėmimus vandenyje. Projekte dalyvavo 30 TAU fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos fakulteto studentų. Projekto dalyviai buvo padalinti į dvi grupes. Abiems grupėms užsiėmimai vyko spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiais. Kiekvienai grupei buvo suorganizuota po 8 išvykas į Marijampolės sveikatingumo centrą “Sveikatos banga“, kur kvalifikuota specialistė vedė užsiėmimus vandenyje. Po aktyvios sportinės mankštos studentams buvo sudaryta galimybė naudotis garinės pirties ir saunos malonumais ir pasilepinti sūkurinėje vonioje. Džiugu, kad užsiėmimai vandenyje įtikino TAU studentus, kad reguliarios pratybos ramina ir atpalaiduoja nervų sistemą, jog net paprastas buvimas vandenyje pašalina nuovargį, gerina savijautą ir nuotaiką.

Kazlų Rūdos savivaldybė finansavo Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto projektus „Atradau save žinių ir meno pasaulyje“ bei “Nusprendžiau senti laimingai“.

Šiais projektais buvo siekiama socialinės atskirties mažinimo, vyresnio amžiaus žmonių bendravimo ir įtraukimo į susitikimus su dėstytojais, meno žmonėmis ir kitais visuomenės veikėjais. Buvo siekiama skatinti savirealizaciją, norą mokytis visą gyvenimą. TAU studentai, dalyvavę projekte „Atradau save žinių ir meno pasaulyje“, dirbo keliose grupėse. Menų fakulteto studentai domėjosi tema „Atradau save ir meno pasaulį rankdarbiuose“. Menų fakulteto ansamblio nariai vykdė temą „Atradau save ir meno pasaulį dainose ir muzikoje“. Vokiečių kalbos užsiėmimus lankantys studentai domėjosi tema „Atradau save užsienio kalbos tobulinime“.

Projektas „Nusprendžiau senti laimingai“ TAU studentams suteikė galimybę apsilankyti Šiaulių botanikos sode, „Rūtos“ fabrike dalyvauti tiesioginiam saldainių gamybos procese, palaikyti draugiškus tarptautinius ryšius su Suvalkų Trečiojo amžiaus universitetu.

Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto komanda labai sėkmingai dalyvavo „Protų mūšiuose“. Šios komandos nariai ir aktyviausiai projektuose dalyvavę studentai ir projektų vykdytojai buvo paskatinti pažintine kelione laivu į Birštoną.

2016 m. užbaigėme dalyvaudami Kalėdinėse gerumo akcijose Kazlų Rūdos senelių namuose, Marijampolės beglobių gyvūnų prieglaudoje ir išpildydami vieno berniuko svajonę.

Dėkojame TAU rėmėjams UAB „Ikeja Industry Lietuva“ ir Kazlų Rūdos savivaldybei už finansinę paramą organizuojant Kazlų Rūdos trečiojo amžiaus universiteto veiklą, už galimybę įtraukti į universiteto bendruomenės aktyvų gyvenimą pensininkus, neįgalius ir vienišus žmones, skatinti jų bendravimą ir bendradarbiavimą, dalyvavimą Kazlų Rūdos bendruomenės gyvenime ir sprendimų priėmime.

 

Kazlų Rūdos TAU informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.