Jaunimo garantijų viešinimo „Sužinok, kad gali“ renginys 

0
447

Sausio 19 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko nedirbančiam, nesimokančiam jaunimui skirtas renginys „Sužinok, kad gali“. Tai yra vienas iš jaunimo garantijų iniciatyvos, kurioje gali dalyvauti asmenys iki 29 metų, viešinimo renginių turo Lietuvoje dalis.

Renginių „Sužinok, kad gali“ turas Lietuvoje yra projekto „Naujas bendravimo ir bendradarbiavimo modelis geresniam informavimui apie jaunimo garantijas“ dalis. Projektu siekiama prisidėti prie sklandaus ir kokybiško Jaunimo garantijų įgyvendinimo bei efektyvesnio nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių informavimo apie užimtumo galimybes. Projektą vykdo Lietuvos pramonininkų konfederacija su socialiniais partneriais: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos darbo birža, Jaunimo reikalų departamentas, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, asociacija „Europos judėjimas Lietuvoje“, asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai, Lietuvos profesinės sąjunga „Solidarumas“, viešoji įstaiga „Projektų valdymo ir mokymo centras“.

„Jaunimo garantijos – tai visas kompleksas jaunimo užimtumą skatinančių priemonių – nuo profesinio apsisprendimo, profesinio mokymo, darbo įgūdžių rėmimo iki verslumo skatinimo. Labai svarbu, kad jaunimas, ypač regionuose, būtų tinkamai ir išsamiai informuojamas apie atsiveriančias jiems perspektyvas ir ne tik sužinotų, kokias galimybes jiems siūlo valstybė, bet ir gebėtų jomis pasinaudoti“, – pažymi Lietuvos darbo biržos direktorė L.Valalytė.

Todėl Marijampolės teritorinės darbo biržos Kazlų Rūdos jaunimo darbo centras sukvietė jaunimą į renginį „Sužinok, kad gali“. Renginio dalyviai su Jaunimo garantijomis susipažino per patyriminį dinaminį užsiėmimą, kurį vedė profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris. Paskaitą sekė aktyvios praktinės užduotys, kurių metu jaunuoliai bendraudami vienas su kitu mokėsi išreikšti save, įsigilino į savo bei aplinkinių poreikius, problemas, ieškojo alternatyvių jų sprendimo būdų. Lektorius paskaitos metu dalinosi asmenine darbo patirtimi, aiškino savanorystės privalumus, skatino analizuoti save, nebijoti rizikuoti bei drąsiai įsitvirtinti darbo rinkoje. Po šių užsiėmimų dalyviai buvo pakviesti dalyvauti protų mūšyje „Ar esi interneto guru?“, kurio metu jaunuoliai galėjo įvertinti savo informacinių technologijų žinias bei papildyti jas naujomis. Daugiausia turintys žinių buvo apdovanoti prizais. Renginio dalyviai buvo kviečiami dalyvauti Marijampolės teritorinėje darbo biržoje vykdomo ESF projekto „Atrask save“ veiklose. Šio projekto metu siekiama, kad  kiekvienas nedirbantis, nesimokantis ir mokymuose nedalyvaujantis jaunuolis įgijęs asmeninių, socialinių bei profesinių kompetencijų sėkmingai grįžtų į švietimo sistemą arba darbo rinką ir joje įsitvirtintų. Jaunuoliai ne tik dalyvavo interaktyviame užsiėmime, bet ir lankėsi  UAB „IKEA Industry Lietuva“, kur susipažino su įmonės istorija, visa produktų gamybos grandine bei kiekvienoje dalyje reikalinga darbo kvalifikacija. Dalyviams labiausiai rūpėjo, kokio išsilavinimo reikia norint dirbti atitinkamuose įmonės padaliniuose, taip pat jie aktyviai klausė apie darbo užmokesčio dydį, darbo saugą  įmonėje ir darbo kolektyvo kūrimą.

„Svarbiausias mūsų išteklis yra, buvo ir bus žmogus. Sauga darbe, modernios ir humaniškos darbo vietos yra esminė mūsų vertybė“, – akcentavo jaunuolius priėmusi UAB „IKEA Industry Lietuva“ personalo atstovė.

Tikime, kad šis bendras verslo ir viešojo sektoriaus projektas, kuris tęsis iki 2017 m. vidurio, svariai  prisidės prie sklandaus ir kokybiško Jaunimo garantijų įgyvendinimo, efektyvesnio nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių informavimo apie užimtumo galimybes.

 

Marijampolės teritorinės darbo biržos inf.

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.