Antanave paminėta Laisvės gynėjų diena

0
262

Mokiniams neteko savo akimis matyti 1990  metų  įvykių, kai susirinko tautos išrinkta Aukščiausioji Taryba ir priėmė Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo aktą. Mokiniai nebuvo liudininkai SSRS ginkluotos agresijos prieš Lietuvą, kai jos kariuomenė 1991 metų sausio 11 dieną užgrobė Spaudos rūmus, o sausio 13 dieną – Televizijos bokštą, Lietuvos radijo ir televizijos pastatus, kitus strateginius objektus. Ši jaunuolių karta dar nebuvo gimusi, bet visa širdimi yra dėkinga tiems, kurie drąsiai gynė šalį nuo okupantų ir iškovojo laisvę bei nepriklausomybę. Praėjus dvidešimt šešeriems metams po Lietuvos laisvės atkovojimo, ši data tradiciškai minima ir Antanavo pagrindinėje mokykloje bei Antanavo parke prie atminimo laužo.

Sausio 13-osios rytą Antanavo pagrindinėje mokykloje pirma pamoka buvo skirta šios Lietuvos istorijai svarbios datos paminėjimui. Antanavo seniūnijos, Antanavo kultūros namų, mokyklos languose ir kieme sužibo atminimo žvakelės, o mokiniai su mokytojomis tylos minute pagerbė žuvusiuosius už laisvę. Mokytojos vaikams išsakė savo prisiminimus apie 1991 metų įvykius. Vėliau visi stebėjo dokumentinį filmą, skirtą šiai datai. Visą dieną mokyklos bendruomenės nariai, prisidėdami prie trečius metus vykstančios popierinių neužmirštuolių nešiojimo akcijos, savo atlapuose buvo prisisegę pagarbą žuvusiems už laisvę simbolizuojančias popierines neužmirštuoles, o daugumos pamokų metu bent truputėlį laiko skirdavo šiai ypatingai progai prisiminti. Lietuvių kalbos pamokų metu dauguma klasių rašė samprotavimo rašinius apie Laisvės gynėjų dieną. Tačiau šią dieną minėjo ne tik mokiniai su mokytojomis, bet ir visi Antanavo seniūnijos gyventojai.

Vėsų Sausio 13-osios vakarą Lietuvos patriotai, gyvenantys Antanave, rinkosi prie sporto aikštėje degančio Laisvės gynėjų dienai skirto laužo. Tylos minute pagerbdami žuvusius už nepriklausomybę, dainuodami patriotines dainas, dalindamiesi savo mintimis apie šią dieną ir skaitydami pranešimus laisvės ir nepriklausomybės iškovojimo proga, tiek jaunieji, tiek senieji kaimo žmonės turėjo galimybę bent truputį įsijausti į kovojusių už laisvę didvyrių roles bei įvertinti jų didvyriškas pastangas. Vėliau visi vaišinosi karšta arbata ir apimti patriotinių minčių bei pasišventimo savo tautos laisvei ir nepriklausomybei išsaugoti, keliavo namo.

Jau praėjo daugiau kaip du dešimtmečiai nuo tragiškų Sausio 13-osios įvykių. Užaugo nauja karta. Mokiniai nepakankamai suvokia apie šią dieną apgintų vertybių – laisvės ir nepriklausomybės svarbą. Nors ir kaip pasakotų mokytojos, tai niekada neatstos gyvų liudininkų atsiminimų apie tos dienos išgyvenimus ir matytus vaizdus. Šiandien tie kraupūs įvykiai jau praeityje. Esame laisvi ir nepriklausomi. Tikiu, kad tie žmonės, kurie prisimena tragiškus istorinius įvykius, yra tikrieji Lietuvos patriotai. Galbūt ir patetiškai skamba, bet, mano nuomone, jie ir dabar nedvejodami stotų ginti savo ir mūsų laisvės bei tokiems įvykiams padrąsintų jaunosios kartos atstovus. Džiugu, kad ne tik mokykla, bet ir Antanavo seniūnija ir Antanavo kultūros namai prisideda prie Sausio 13-osios paminėjimo.

Parengė Antanavo pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė Vaida Vosyliūtė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.