Tradicinė, paskatinamoji gimnazistų ekskursija į Vilnių

0
281

Gruodžio 14 d. keturiasdešimt aštuoni  Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokiniai už gerą mokymąsi, aktyvią veiklą ir gerą pamokų  lankymą išvyko į kasmetinę paskatinamąją edukacinę ekskursiją į Vilnių.

Ekskursija prasidėjo  Lietuvos krikšto simboliu tapusioje Vilniaus katedroje, stovinčioje vienoje seniausiai gyvenamų miesto vietų. Katedra – viena garsių LDK didikų, valdovų, katedros vyskupų ir jų pagalbininkų, kapitulos narių, laidojimo vieta. Pasiskirstę į dvi grupes aplankėme garsiuosius katedros požemius, kuriuose pamatėme modernią ekspoziciją pristatančią laidojimo tradicijas, archeologinių tyrinėjimų metu surastus radinius, sužinojome paties statinio istoriją. Mūsų dėmesį itin patraukė ir kitos požemių įžymybės – slaptoji karalių kripta, valdovų mauzoliejus, kuriame ilsisi garsiosios Barboros Radvilaitės palaikai, freska, pripažinta vienu seniausių sieninės tapybos pavyzdžių Lietuvoje.

Po apsilankymo katedros požemiuose 9-10 klasių mokiniai pabuvojo genocido aukų muziejuje, o 11-12 klasių mokiniai apžiūrėjo Bažnytinio paveldo muziejų įsikūrusį Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Žymiausi ekspozicijos darbai – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai. Stiklo vitrinose išdėlioti puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai, kiti meniški liturginiai reikmenys, dailiųjų amatų dirbiniai mus supažindino su turtinga Lietuvos Bažnyčios istorija bei sakralinio meno slėpiniais. Todėl muziejus svarbus ne tik unikalia Lietuvos ekspozicija, bet ir architektūriniu požiūriu. Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia ir buvęs bernardinių vienuolynas – įspūdingas Renesanso laikų ansamblis.

Aplankę šiuos muziejus, nuėjome ir į Lietuvos Respublikos Seimą. Čia didžiausią įspūdį gimnazistams paliko I rūmuose įsikūrusi ir buvusi pagrindinė įstatymų leidėjų Plenarinių posėdžių salė, kuri yra 673,52 m2 ploto ir 12 m aukščio. Šioje salėje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos nepriklausoma valstybė. Dabar Kovo 11-osios salėje Seimo nariai renkasi į iškilmingus posėdžius, skirtus svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti.

Galiausiai ekskursiją baigėme apžiūrėdami  Vilniaus miesto kalėdinę eglutę, kuri stebina savo grožiu, aukščiu ir forma.

Grįždami namo džiaugėmės ne tik susipažinę su istoriniais Lietuvos objektais, bet ir pagilinę turimas žinias, turiningai ir prasmingai praleidę laiką.

Monika Stankevičiūtė,

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 4a klasės mokinė

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.