Senjorų klubas užbaigė dar vienus aktyvios veiklos metus

0
763

2016 metai – senjorų bendradarbiavimo metai, todėl visa Kazlų Rūdos senjorų klubo veikla buvo skirta bendradarbiavimo su kitomis organizacijomis mechamizmo kūrimui ir stiprinimui bei partnerystės plėtojimui. Kazlų Rūdos senjorų klubas savo veikla skatino pagyvenusių žmonių užimtumą, kultūrinę ir socialinę veiklą, aktyviai dalyvavo bendruomeniniame gyvenime ir savanoriškoje veikloje.

Senjorų klubas 2016 metų gruodžio mėnesį baigia vykdyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą ,,Senjorų bendradarbiavimo metai“. Nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimo projekto finansavimui Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2891 eurą, dalį lėšų (202 eurų) koofinansavo Kazlų Rūdos savivaldybė. Projektas buvo vykdomas balandžio- gruodžio mėnesiais.

Vykdydami projektą, siekėme įtraukti savivaldybės kaimiškose vietovėse gyvenančius pagyvenusius žmones į aktyvią ir savanorišką senjorų klubų veiklą, pasirašyti  bendradarbiavimo sutartis su pagyvenusių žmonių klubais iš kitų savivaldybių, įtraukti į bendrą veiklą Kazlų Rūdos savivaldybės neįgaliuosius, dalyvauti savanoriškoje veikloje, skleisti gerąją patirtį apie senjorų klubo veiklą.

Pagal projekte numatytas veiklas, Kazlų Rūdos senjorai gegužės mėnesį dalyvavo šventiniame koncerte ir ,,Stasiuko mugėje“ Gelgaudiškyje kartu su Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai“ Marijampolės ir Gelgaudiškio bendrijomis. Po šventinio koncerto buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su ,,Bočių“ bendrijų pirmininkėmis Joana Bridžiuviene ir Laimute Morkevičiene. Ilgametė draugystė ir bendradabiavimas sieja mūsų klubą ir ,,Bočių“ bendrijas.

Birželio mėnesį renginyje ,,Svečiuose pas dzūkus“ senjorai koncertavo Veisiejų senelių globos namuose ir susitiko su Veisiejų pagayvenusių žmonių klubo ,,Ančios bangos“ vadovais. Vėliau viešėjome Druskininkuose ir susitikome Lietuvos pensininkų sąjungos ,, Bočiai“ Druskinkų miesto bendrijos nariais. Su šių organizacijų pirmininkėmis Irena Vaivadiene ir Joana Jančiauskiene  pasirašėme bendradarbiavimo sutartis.

Liepos mėnesį į Luokę Kazlų Rūdos senjorai vyko kartu su Kazlų Rūdos bendruomenių žmonėmis iš Antanavo, Bagotosios, Višakio Rūdos, Jūrės miestelio. Bendradarbiavimo sutartį pasirašėme su Luokės bendruomenės ,,Bočių“ pirmininke. Luokės klebonas Virginijus Palionis surengė turiningą ekskursiją po Telšių miestą, Biržuvėnuose esantį ,,Auksinio elnio dvarą“, skatino įkopti į  ,,Šatrijos“ kalną ir pasigrožėti atsiveriančiais nuostabiais vaizdais, supažindino su Luokės miestelio ir bažnyčios istorija.

Rugpjūčio mėnesį, Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai“ Biržų rajono bendrijos pirmininkės kvietimu, viešėjome Biržuose. Neišdildomą įspūdį paliko Biržų dvaras, ekskursija po Biržus ir susitikimas su bendrijos žmonėmis. Su pirmininke Lina Januševičiene pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir susitarta, kad ,,Biržų bočių“ kolektyvas apsilankys Kazlų Rūdoje.

Draugiški ryšiai jungia Kazlų Rūdos senjorų klubą ir Plutiškių ,,Vabalkšnės“ kolektyvą bei jos vadovę Laimutę Vilčinskienę. ,,Svečiuose pas Onutę“, taip šiemet pavadinome savo viešnagę Oninių šventėje Plutiškėse. Turėjome progą koncertuoti ir dalyvauti gražioje bendruomenės šventėje.

Vykdydami projektą, siekėme įtraukti savivaldybės kaimiškose vietovėse gyvenančius pagyvenusius žmones į aktyvią ir savanorišką senjorų klubų veiklą. 2016 metais susikūrė 2 nauji Senjorų klubai Ąžuolų Būdoje ,,Ąžuolynė“ ir Antanavo senjorų klubas. Susitikimuose su naujų klubų žmonėmis buvo pristatyta Kazlų Rūdos senjorų klubo septynerių metų veikla ir pasidalinta gerąja patirtimi.

Spalio 1-oji – Pagyvenusių žmonių diena, todėl minint šią datą, Kazlų Rūdoje buvo surengtas šventinis koncetas ir projekto partnerių susitikimas. Renginyje svečiavosi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Kazlų Rūdos meras Vytautas Kanevičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Erika Motiejauskienė, Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkė Reda Kneizevičienė. Sveikinimų sulaukėme iš vaikų lopšelio-darželio ,,Pušelė“ vaikučių ir vadovų. Renginyje koncertavo  projekto partneriai: Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai“ kolektyvai iš Druskininkų, Marijampolės, Vilkaviškio, Gelgaudiškio, Antanavo moterų ansamblis, Senjorų klubo ,,Ąžuolynė“ kolektyvas ir Antanavo senjorai.

Baigiamieji renginai gruodžio mėnesį kartu su Kazlų Rūdos neįgaliųjų draugija, Advento vakaronė ,,Mes kartu“ Ąžuolų Būdoje, susitikimas su ,,Kazlų Rūdos Viltis“ organizacijos žmonėmis.

Senjorų bendradarbiavimo metais veikla buvo aktyvi ir  turininga, padidėjo senjorų užimtumas, daugiau narių galėjo įsijungti į Senjorų klubo veiklą. Užmegsta naujų bendradarbiavimo ryšių, vyksta tolimesnis sėkmingas bendradarbiavimas ir bendros veiklos su kitomis organizacijomis, plėtojama partnerystė. Kazlų Rūdos savivaldybės pagyvenę ir neįgalūs žmonės kartu su Kazlų senjorais toliau vykdo  bendras veiklas, organizuoja šventes, rengia parodas, todėl tikimės glaudaus bendradarbiavimo ir 1017 metais.

Nuoširdus AČIŪ, kad Senjorų bendradarbiavimo metais buvome kartu.

Kazlų Rūdos senjorų klubo pirmininkė  Ramutė Vinikienė

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.