,,Pažindami ir kurdami mylėkime savo šalį“

0
191

Taip pavadinta edukacinė Antanavo pagrindinės mokyklos septintų–dešimtų klasių mokinių išvyka į sostinę, apjungianti dviejų projektų  „Aš myliu Lietuvą“ (pilietiškumo ugdymo)  ir „Kūrybos parkas“ (vaikų socializacijos) tikslus.

Ką reiškia pilietiškumas jaunam žmogui? Kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme? Kaip veikia demokratiška valstybė? Tokie ir panašūs klausimai kyla vyresnių klasių mokinimas.

Jaunuoliams rasti atsakymus apie pilietiškumo prasmę, valstybės veikimo principus, valstybės vadovus, jų nuopelnus ir dar daug kitų padėjo apsilankymas Valstybės pažinimo centre. Interaktyvios edukacinės programos modernaus dizaino interjere kvietė mąstyti ir veikti. Kiekviena ekspozicija žavėjo novatorišku vizualiniu informacijos pateikimu. Tai unikali vieta ugdyti ne vien pilietiškumą, bet ir meninį, estetinį skonį. Prie pastarojo prisidėjo ir apsilankymas Vytauto Kasiulio dailės muziejuje. Nuolatinėje ekspozicijoje mokiniai susipažino su menininko asmenybe, su visais jo kūrybinių ieškojimų laikotarpiais, taip pat veikiančia Juozo Budraičio fotografijos paroda „Mano Paryžius“. Muziejuje mokiniai buvo ne vien stebėtojais. Jie patys tapo aktyviais kūrėjais dviejose edukacinėse programose ,,Fotogramos“ ir ,,Oro teptukas“, kurių rezultatai tapo dar vienos trumpalaikės ,,parodos“ ekspozicija.

Išvykos ,,desertu“ mokiniai pasirinko apsilankymą laisvalaikio ir pramogų centre ,,Akropolis“.  Tikime, kad išbandytos veiklos, patirti įspūdžiai, kartu praleistas laikas prisidės prie pagarbos vienas kitam ir savo šaliai.

Parengė: vaikų socializacijos ir pilietiškumo ugdymo projektų koordinatorės E. Liudvinavičienė ir N. Surdokienė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.