- Reklama -
Pradžia Krašto naujienos ,,Metų ratui apsisukus”. Kazlų kaimo biblioteka paminėjo 60 jubiliejų

,,Metų ratui apsisukus”. Kazlų kaimo biblioteka paminėjo 60 jubiliejų

- Reklama -

„Kada nors knygos atėjimas bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui  – nes kuo gi mes ginsimės nuo tamsos, jei ne knyga, kuo šildom sugrubusią sielą, kieno jei ne knygos, šviesa vedė ir veda pasaulio ir mūsų pačių širdies labirintais”. Šiais Poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais, renginio vedėja Ramutė Sarapinavičienė pradėjo šventinį vakarą „Metų ratui apsisukus“, skirtą Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos filialo Kazlų kaimo bibliotekos 60-jam veiklos jubiliejui paminėti.

Jūrės kaimo bendruomenės namų salėje gausiai susirinkusiems svečiams, bibliotekininkė Rita Sliserienė trumpai priminė svarbiausius bibliotekos istorijos fragmentus nuo įkūrimo iki šių dienų.

Kazlų Rūdos rajono vykdomasis komitetas 1956 m. rugsėjo 14 d. įsteigė Jūrės kaime „Jūros“ kolūkio biblioteką, sujungus Jūrės ir Kazlų kaimų klubus – skaityklas.  1958 m. kolūkis panaikinamas ir biblioteka pavadinama Kazlų kaimo biblioteka. Biblioteka buvo įkurta kaimo gyventojo A. Žaleneko namuose, o  pirmoji bibliotekininkė buvo Magdelena Kairiūkštienė. 1957m. ją pakeitė Algirdas Būga, buvęs II pasaulinio karo dalyvis, 1959m. – Bronė Kaminskaitė – Abramavičienė.

1964 m. biblioteka perkeliama į buvusio Solskių vasarnamio pirmojo aukšto pora kambarėlių. Čia biblioteka buvo įsikūrusi iki 1984 metų, kol persikėlė į buvusį  Jūrės SKMK administracinį pastatą, kuriame tuo laiku buvo ir bendrabutis. 1966 metais Bronė Abramavičienė perdavė biblioteką Birutei Ramanauskienei, išdirbusiai čia 20 metų. 1986 m. Kazlų kaimo bibliotekoje pradeda dirbti Rita Sliserienė.

Nuo 2002 m. biblioteka yra įsikūrusi įmonės UAB “Jūrės medis” administraciniame pastate, renovuotose patalpose. 2009 m. pabaigoje biblioteką pasiekė projekto „Bibliotekos pažangai“ kompiuteriai, nemokamas internetas. Šiandien Kazlų kaimo biblioteka yra informacijos ir kultūros centras, rengiantis įvairius kultūrinius renginius, centras, kuriame susiduria žinios ir jų ieškantis žmogus.

Renginio metu padėkas už aktyvų dalyvavimą renginiuose, savanorišką darbą su jaunaisiais bibliotekos lankytojais, Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Vilijos Šemetienės vardu, Kazlų kaimo bibliotekininkė Rita S. įteikė gimnazistei Virginijai Siaurusevičiūtei, skaitytojai Viltei Lenkaitytei ir Neįgaliųjų integracijos projekto darbuotojai Janinai Draugelienei.

Šventėje dalyvavo ir bibliotekos bendruomenę sveikino Kazlų Rūdos savivaldybės vicemeras Justinas Kazla, Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Vilija Šemetienė, Jūrės kaimo bendruomenės tarybos nariai, kolegės iš kaimyninių bibliotekų.

Visus linkėjimus ir dovanas išvardinti būtų sunku, bet ypač džiugina Virginijos S. organizuota mini viktorina ir kartu su jaunaisiais bibliotekos lankytojais šventiškai papuošta salė, bibliotekos patalpos. Bibliotekos šventę vainikavo Jūrės kaimo kapelos „Medlieva“ dovanotas koncertas.

Renginio pabaigoje Kazlų kaimo bibliotekininkė Rita Sliserienė padėkojo visiems dalyviams už dovanas, linkėjimus ir gerą nuotaiką.

Apsilankykite savo bibliotekoje. Patikėkite – esate laukiami ne tik bibliotekininkės, bet ir knygų išminties, lietuviškų ir ne tik lietuviškų žodžių versmių.

                                                                                                                                            Rita Sliserienė

- Reklama -
- Reklama -

Žinios

- Reklama -
- Reklama -