Kaimo bendruomenių atstovai įgijo kompetencijos teikti pagalbos į namus ir socialinės globos paslaugas

0
393

Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacija lapkričio-gruodžio mėn. įgyvendino Kazlų Rūdos savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos projektą „Kazlų Rūdos savivaldybės kaimo bendruomenių atstovų socialinio darbo kompetencijų stiprinimas“ ir surengė socialinės globos ir pagalbos į namus paslaugų teikimo mokymus, kuriuose dalyvavo net 27 kaimo bendruomenių deleguoti atstovai.

Mokymuose dalyvavo įvairių kaimo bendruomeninių organizacijų deleguoti atstovai, Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos socialinių darbuotojų padėjėjai, kurie teikia bendrąsias paslaugas Jankų, Būdos, Bagotosios, Antanavo, Višakio Rūdos, Bebruliškės, Ąžuolų Būdos, Plutiškių bendruomenėse. Šio projekto tikslas buvo suteikti Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos vienijamų kaimo bendruomeninių organizacijų nariams būtinų profesinių socialinio darbo žinių ir įgūdžių, reikalingų organizuojant ir teikiant socialines paslaugas senyvo amžiaus žmonėms. 

Kazlų Rūdos savivaldybės kaimiškosios bendruomenės yra pirmosios Lietuvoje pradėjusios teikti bendrąsias socialines paslaugas kaimo gyventojams. Šias paslaugas finansuoja Kazlų Rūdos savivaldybė. 2016 metais jau suteikta 4946 valandų bendrųjų socialinių paslaugų 71 kaimo gyventojams. Šias paslaugas teikia 8 darbuotojos, kurios turi socialinių darbuotojų padėjėjų ir lankomosios priežiūros specialistų kvalifikaciją. Apie poreikį šioms  paslaugoms informuoja vietos bendruomenės, vėliau Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos socialinė darbuotoja įvertina socialinių paslaugų poreikį ir paskiriamas darbuotojas, kuris teikia šias paslaugas. Visas bendrųjų socialinių paslaugų teikimas organizuojamas remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dėl paslaugų į namus (socialinės globos) organizavimo ir teikimo rekomendacijomis. Esame dėkingi Kazlų Rūdos savivaldybės administracijai už bendradarbiavimą, o Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos nariams už supratimą priimant taryboje sprendimus dėl lėšų skyrimo šioms paslaugoms. 2016 metais šioms paslaugoms skirta 20 000 eurų. Lapkričio mėnesį atlikome šių paslaugų pervertinimą ir pateiktas lėšų poreikis 2017 metams. Tikime, kad 2017 metų biudžete bus skirtas pakankamas finansavimas šioms paslaugoms, nes kaimuose šios paslaugos yra gyvybiškai svarbios ir vyresnio amžiaus žmonėms yra labai reikalingos. Darbuotojos teikia ne tik konsultavimo, informavimo, atstovavimo paslaugas, bet ir palydi į įvairias įstaigas, nuperka maisto produktus, sumoka už įvairias paslaugas bei padeda tvarkytis buityje. Šia mūsų patirtimi domisi ir kitos savivaldybės. Lapkričio 30 dieną savo patirtį pristatėme Kėdainiuose savivaldybės administracijos surengtame NVO forume.

Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos planuose yra socialinių paslaugų plėtra, nes yra poreikis ir kitoms socialinėms paslaugoms. Tikime, kad pasinaudoję Sūduvos VVG strategijos, Kazlų Rūdos savivaldybės biudžeto lėšomis ir pritraukdami socialinį verslą galima sukurti kaimo vietovių socialinių paslaugų tinklą.

Dėkojame amerikietei filantropei Johann Ross už finansinę pagalbą Antaanvo bendruomenei, kurių dėka buvo surengti visiems Sūduvos VVG kaimo bendruomenių deleguotiems atstovams socialinių darbuotojų padėjėjų ir lankomosios priežiūros specialistų mokymai, o tęstiniai socialinės globos ir pagalbos į namus paslaugų teikimo mokymai buvo finansuoti Kazlų Rūdos savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos lėšomis.

Dėkojame Labdaros ir paramos fondui „Pagalbos namuose tarnyba“ už vertingas teorines ir praktines žinias.Tikime, kad įgytos žinios bus naudingos plėtojant socialines paslaugas kaimo vietovėse.

Reda Kneizevičenė

Sūduvos VVG ir Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių  pirmininkė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.