Jūrės kaimo bendruomenė baigė įgyvendinti projektą „Senolių pėdas iki šiol jaučiu“

0
412
dig

2016 metais Jūrės kaimo bendruomenė parašė ir įgyvendino projektą “Senolių pėdas iki šiol jaučiu”.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotas projektas buvo skirtas atnaujinti ir pagerinti Jūrės kaimo bendruomenės viešųjų erdvių ir aplinkos kokybę, stiprinti bendruomenės regioninę ir vietos tapatybę, bendruomeninę veiklą, ugdyti tautinį pasidižiavimą savo krašto istorija.

Projekto vykdymo metu, buvo išdrožtos medžio skulptūros, kurios papuošė Jūrės kaimo erdves, paruoštos ir sutvarkytos skulptūrų pastatymo vietos.

Vykdant šį projektą, bendruomenės namų kiemelyje buvo surengta šventė ”Birželio vardinės”, suorganizuoti medžio drožybos, pynimo iš vytelių mokymai įvairių amžiaus grupių asmenims. Seminare “Jūrės kaimo istorija ir amatai” gyventojai susipažino su Jūrės kaimo istorija.

Į projekto veiklą aktyviai įsitraukė bendruomenės nariai, prisidėdami savanorišku darbu: L. Anuškevičius; J. Dabrila; I ir M. Bagdzevičiai; S. Motiejauskas; Z. ir V. Urbanavičiai; J. Raguckas; A. ir J. Vaitiekūnai ir kiti bendruomeniečiai. Visiems jiems, bendruomenės tarybos nariai dėkoja už už entuziazmą, išradingumą, darbštumą ir bendruomeniškumą.

Taip pat Jūrės kaimo bendruomenės tarybos nariai dėkoja  Ritai Natulkevičienei už kantrybę supažindinant projekto dalyvius su pynimo iš vytelių paslaptimis ir Renatui Gružinskui už medžio drožybos pamokas.

Už finansinę paramą nuoširdžiai dėkoja Kazlų Rūdos savivaldybės ir Jūrės kaimo verslininkams: Marijanai Janavičienei, UAB “Jūrės medis”, UAB “Rimtrans” bei Juozo Stankevičiaus firmai “Orlida”.

2016 metų lapkričio 26 d. Jūrės kaimo bendruomenė surengė projekto  “Senolių pėdas iki šiol jaučiu” pristatymo vietos bendruomenei šventę.  Renginio metu perkirpta simbolinė skuptūrų atidengimo juostelė. Skulptūros, sukurtos medžio drožėjo Renato Gružinsko, primins mūsų kaimo istoriją, pasitiks kiekvieną į svečius atvykstantį ar pro šalį keliaujantį.

Projekto “Senolių pėdas iki šiol jaučiu” vykdymo etapai prisidėjo prie Jūrės kaimo istorijos, vietos tradicijų ir amatų, kultūros puoselėjimo ir populiarinimo.

Šio projekto įgyvendinimas – mūsų gilios pagarbos ženklas praeities kartoms ir atmintis tiems, kurie čia gyvens po mūsų.

 

 

 

 

Jūrės kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Sliserienė

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.