Aukšti jaunosios pianistės pasiekimai iš klasikų tėvynės – Vienos

0
413

Iš pirmą kartą Vienoje organizuoto tarptautinio pianistų ir ansamblių konkurso Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos mokinė, jaunoji pianistė Mija Avižienytė grįžo su laurais – laimėta III vieta. Tai itin aukšti pasiekimai trečius metus šio instrumento paslapčių pas mokytoją Laimą Rotomskienė besimokančiai mergaitei.

Trapios, gležnos gėlelės – edelveiso – vardu pavadintas pirmasis tarptautinis pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas sukvietė dalyvius į didžiausią Austrijos miestą Vieną. „Edelweiss“ –  gruodžio 2-3 dienomis vykęs tarptautinis konkursas visų didžiųjų Vienos klasikų milijoniniame mieste  buvo puikus renginys visam  būriui  jaunųjų muzikantų. Konkursą pirmą kartą organizavo Austrijos Lietuvių  bendruomenė kartu su lituanistine mokykla „Ąžuoliukas“ ir Kauno I muzikos mokykla. Dalyvių gausa konkursą išplėtė į dvi dienas. Jame dalyvavo 77 mokiniai iš Lietuvos, Vokietijos, Turkijos, Izraelio, Azerbaidžiano nuo 8 iki 18 metų. Juos ruošė  45 jų pedagogai iš šių šalių. Puikioje Simmering mokyklos salėje  mokiniai turėjo progos varžytis tarpusavyje ir išbandyti naują rankų darbo „Facioli“ firmos fortepijoną.

Konkurso žiuri darbui vadovavo Baku muzikos akademijos docentas ir Antalijos Valstybinės konservatorijos dėstytojas, fortepijono klasės įkūrėjas, puikus pianistas, pedagogas Samiras Mirzajevas. Po trumpų sveikinimo žodžių buvo proga paklausyti iš Kauno kilusios ir jau daug metų gyvenančios Vienoje  pianistės Veronikos Kopjovos ir žiuri pirmininko Samiro Mirzajevo atliekamų kūrinių. Ypatingai visus sužavėjo Samiro Mirzajevo atlikti azebaidžianiežių kompozitoriaus Kara Karajevo fortepijoniniai  kūriniai.

Šio konkurso antroje kategorijoje pasirodė Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos fortepijono klasės mokinė Mija Avižienytė, kurią moko ir į konkursą atlydėjo mokytytoja metodininkė Laima Rotomskienė. Mokinės debiutas  šiame konkurse buvo sėkmingas – laimėta III vieta. Laureatų koncertas ir apdovanojimai vainikavo visą šį puikų renginį. Dar viena garbinga taurė parvežta į Rimvydo Žigaičio menų mokyklą.

Sveikinimai Mijai Avižienytei ir jos mokytojai Laimai Rotomskienei. Dėkojame savivaldybei už paramą.

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.