Tarp „Tenerifės žvaigždžių“ – „perliukas“ iš Kazlų Rūdos

0
527

Naujienų portalas „Kazlų Rūda.info“ 2016 m. liepos 13 d. jau rašė apie sėkmingą Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos šeštos klasės klarneto specialybės mokinio Tado Ruzvelto (13 m.) debiutą tarptauniame konkurse „Baltijos perlai“.

Tapęs šio konkurso nugalėtoju, Tadas kartu su savo specialybės mokytoju Gintautu Puskunigiu gavo sertifikatą-kvietimą š.m. spalio 25 -31 dienomis dalyvauti kitame tarptautiniame konkurse-festivalyje „Tenerifės žvaigždės 2016“ (angl. „Stars at Tenerife 2016“).  Konkursą-festivalį „Tenerifės žvaigždės“ nuo 2014 metų Tenerifėje organizuoja Ispanijos sociokultūrinė muzikos bičiulių asociacija (Asociacion socio Cultural Amigos de la Musica Tenerife), Rusijos tarptautinė asociacija „Musica classica“ (international Asosciation „Musica Classica“),  Jungtinių Amerikos Valstijų Long Ailendo (Niujorkas) Muzikos konservatorija, Švedijos nacionalinė jaunųjų muzikų asociacija ir kt. Šio renginio tikslas – sukviesti kuo daugiau talentingų klasikinės muzikos besimokančių moksleivių ir jų mokytojų pasidalinti patirtimi ir pasiekimais, ieškoti naujų galimybių tobulėti. Geriausiai renginio tikslus atskleidė Minsun Kim – viena iš  Long Ailendo muzikos konservatorijos įkūrėjų, savo sveikinime renginio dalyviams rašydama; – „Tomas Carlailas (Thomas Carlyle) sakė, – „ Muzikai skirta būti angelų kalba“. Aš pritariu šiai minčiai ir manau, kad muzika – kaip universali kalba yra svarbus ir galingas mūsų gyvenimo aspektas. O šis prestižinis, intensyvus konkursas padrąsina, atskleidžia ir pažadina svajones ir siekius  tų jaunų žmonių, kurie viliasi muziką paversti savo profesija.“

Konkursantai varžėsi šiose kategorijose: pianistų, stygininkų, pučiamųjų,  fortepijoninių duetų ir solinio dainavimo pagal skirtingas amžiaus grupes nuo 9 iki 22 metų amžiaus. Dalyvių susirinko iš įvairių  šalių – Švedijos, Turkijos, Gruzijos, Rusijos, Azerbaidžano, Italijos, Latvijos, Austrijos, Pietų Korėjos ir Lietuvos. Tarptautinė vertinimo komisija buvo sudaryta iš 8 narių: Natalija Kazimirova, projekto vadovė, (dirbanti Švedijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje),  Choi Jung Sul (Pietų Korėja/ Ispanija), Mikhail Vorotnoy (JAV, Rusija), Natalija Romaniuk (Ispanija, Tenerifė), Valerian Shiukašvili (Gruzija), Victoria Power (Švedija), Veronika Dobychina (Ispanija) ir komisijos pirmininkė Tamara Podubnaja, Long Ailendo Muzikos konservatorijos profesorė. Konkursas- festivalis buvo suorganizuotas taip, kad dalyviai galėtų ne tik varžytis, bet ir tobulėti. Tam tikslui buvo numatyta gana įtemta dienotvarkė su repeticijomis rytais, dalyvaujant komisijos nariams,  konkursais po pietų, o vakarai buvo skirti dar kartą pasimėgauti pačių geriausiųjų atliekama muzika.

Tadas kartu su mokytoju metodininku Gintauto Puskunigiu, parengė išties savo amžiui įspūdingą programą. Jis atliko 5 kūrinius – Jozeph Pranzer „Adagio“, Jan Antonin Koželuh Koncertą Es-dur: I Allegro, Leo Delibes fragmentą iš baleto „Silvija“, Algirdo Klovos „Abejonė“ ir Izaako M. F. Albeniz „Tango“. Jam akomponavo koncertmeisterė Justina Gerulaitytė.

Jau repeticijų metu į Lietuvos „perliuką“ krypo komisijos narių akys, buvo giriamas už muzikalumą, puikią atlikimo techniką, artistiškumą. Tačiau ypač visą komisiją Tadas pakerėjo atlikęs visus 5 kūrinius konkurso metu. Po tokios „programos“ neliko abejonių, kas yra lyderis pučiamųjų 13-15 amžiaus grupėje – Tadas tapo I-os vietos laureatu.

„Tadas – tikras šaunuolis“,- kalbėjo jo mokytojas Gintautas Puskunigis, – pati geriausia jo savybė – gebėjimas susikaupti, įsijausti į muzikos charakterį ir siekti pačios geriausios muzikinės minties ištransliavimo. Su šiuo vaikinu yra džiaugsmas  dirbti man, kaip mokytojui. Noriu padėkoti Tado tėveliams už nuolatinį rūpestį ir pagalbą ugdant tokią neeilinę asmenybę“.

Galima pridurti, kad nėra jokios abejonės, jog padedant Mokytojui Gintautui, Tadui taip pat yra laimė  augti ir tobulėti.

Darnus darbas lėmė puikų rezultatą – Tadas Ruzveltas šiais metais antrą kartą tapo tarptautinių konkursų nugalėtoju, buvo apdovanotas I-os vietos laureato diplomais ir specialiaisiais prizais bei 2 sertifikatais, pastarojo  konkurso nugalėjimas suteikė teisę dalyvauti kituose tarptautiniuose konkursuose Baden-Wurttemberge Vokietijoje ir Stockholme Švedijoje. Mokytojas Gintautas Puskunigis komisijos buvo įvertintas specialiu kompetencijos pažymėjimu „Už aukštus pedagoginius pasiekimus“. Renginio pabaigoje komisijos pirmininkė Tamara Podubnaja kalbėjo:

„Apdovanojimai – tai lyg avansas vaiko, jaunuolio ateičiai. Todėl linkiu, kad šį konkursą-festivalį jaunieji muzikantai prisimintų ne tik kaip šviesų, įspūdžių pilną laikotarpį savo gyvenime, bet ir kaip startą naujam kūrybiniam šuoliui“.

Pirmininkė, kuri yra ir tarptautinių muzikos konkursų asociacijos narė, kvietė vaikus keliauti su muzika per pasaulį tolyn, dėkojo jų mokytojams, tėvams.

Greičiausiai šios gražios istorijos nė nebūtų buvę, jei nebūtume sulaukę svarios finansinės paramos iš Kazlų Rūdos savivaldybės.  Už tai nuoširdžiai dėkojame visos komandos ir Tado tėvų vardu. Nuoširdžiai sveikiname Tadą, jo Mokytoją ir koncertmeisterę Justiną su puikiais pasiekimais ir linkime nesustoti augti su muzika.

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos bendruomenės vardu

Virginija Savickė – Makūnienė, KRRŽMM direktorė

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.