Šilumos kaina Kazlų Rūdoje auga toliau

5
425

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina lapkričio mėn. yra 5,02 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su spaliu, didėja 3,72 proc. Per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 2,90 proc, skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Lapkritį, palyginus su spalio mėn., nežymiai šiluma atpigo UAB ,,Šakių šilumos tinklai“ aptarnaujamiems vartotojams – 1,17 proc. (0,08 ct/kWh su PVM), UAB ,,Šilalės šilumos tinklai“ aptarnaujamiems vartotojams – 1,03 proc. (0,05 ct/kWh su PVM) ir UAB ,,Molėtų šiluma“ aptarnaujamiems vartotojams – 0,68 proc. (0,04 ct/kWh su PVM). Tai lėmė sumažėjusi biokuro kaina.

Kazlų Rūdos gyventojai už šilumą lapkričio mėnesį mokės brangiau – 7,09 ct/kWh (spalio mėnesį kaina buvo 7,01 ct/kWh).

Dėl padidėjusios iš nepriklausomų šilumos gamintojų pirktos šilumos kainos AB ,,Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams lapkričio mėn., palyginus su spaliu, už šilumą reikia mokėti 17,26 proc. (0,78 ct/kWh su PVM) daugiau, AB ,,Klaipėdos energija“ aptarnaujamiems vartotojams – 7,35 proc. (0,33 ct/kWh su PVM) daugiau. UAB ,,Fortum Joniškio energija“ aptarnaujamiems vartotojams lapkritį, palyginus su spaliu, šilumos kaina didėja 14,55 proc. (0,85 ct/kWh su PVM). Tai lėmė padidėjusi biokuro kaina bei brangiau pirkta šiluma iš nepriklausomų šilumos gamintojų.

Skaičiuojant 2016 m. lapkričio mėn. šilumos kainą buvo naudojamos 2016 m. rugsėjo mėn. kuro kainos. Faktinės įsigyto kuro kainos, išskyrus energijos išteklių biržoje įsigyto kuro kaina, yra ribojamos Komisijos skelbiamomis vidutinėmis šalies kuro (žaliavos) kainomis. Vidutinės šalies kuro (žaliavos) kainos yra skelbiamos Komisijos tinklalapyje. Atkreipiame dėmesį, kad šilumos tiekėjų iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šiluma kaina negali būti didesnė nei šilumos tiekėjo palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos.

Vienas iš Nacionalinės atsinaujinančių energijos išteklių plėtros strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 789, atsinaujinančių energijos išteklių plėtros prioritetų – centralizuotai tiekiamos šilumos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių, dalį iki 2020 m. padidinti iki 50 proc.

Nuo 2010 m. gamtinių dujų dalis bendroje šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje tolygiai mažėjo. 2015 m., palyginti su 2014 m., šilumos energijai gaminti naudojamo kuro struktūroje gamtinių dujų dalis mažėjo 12,2 procentinio punkto – nuo 56,7 proc. iki 44,5 proc., o biokuro dalis augo 14,6 procentinio punkto – nuo 38,9 proc. iki 53,5 proc. Augant biokuro daliai šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje bei mažėjant gamtinių dujų kainai, stebimas šilumos kainos mažėjimas.

VKEKK inf.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

5 KOMENTARAI

    • kaip tai nedaro. spauda rašo, kad mūsų mylimas ir gerbiamas meras net į Kubą išlėkė. Tai čia ir arkliui aišku, kad žmogus mūsų šilumos reikalais rūpinasi.

      • O koks Tavo reikalas kur žmogus atostogauja? Juk atostogos ir jam priklauso, kuo jis kitoks? O jei pats nemoki turiningai praleisti savų atostogų, tai čia jau paties problema.

  1. Į Kubą net sovietmečiu žmonės važiuodavo atostogauti, ot naujiena atsirado. Neturtinga šalis, nieko gero ten nėra, išskyrus gamtą. Bet jos grožis atperka viską, tai jau tikrai.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.