Prevencinė paskaita gimnazistams ir jų tėvams

0
292
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, tarp jaunų žmonių  plinta alkoholio, narkotikų vartojimas. Psichiką veikiančių (tabako, alkoholio, narkotinių ir kitų svaiginamųjų) medžiagų vartojimas trikdo žmogaus elgesį ir gali sukelti psichologinę bei fizinę priklausomybę.

Labai svarbu padėti jauniems žmonėms  suvokti šių medžiagų žalą organizmui ir aplinkai, suformuoti teigiamas vertybines nuostatas.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje yra skiriamas nemažas dėmesys gimnazistų sveiko gyvenimo įgūdžių formavimui, prevenciniam ugdymui.

Svarbu, kad šiame procese dalyvautų ir tėvai, kurių vaidmuo formuojant  jauno žmogaus vertybines nuostatas, požiūrį į aplinką ir jos vertinimą, ypač svarbus.

Gimnazijoje spalio 25 d. mokiniams ir jų tėvams buvo organizuota prevencinė paskaita „Psichoaktyvių medžiagų poveikis sveikatai ir socialiniai padariniai“, kurią vedė gydytoja klinikinė toksikologė Gabija Mikulevičienė.

Su 1-2 klasių mokiniais gydytoja kalbėjo ir diskutavo, kas yra psichoaktyvios medžiagos, kokios jų  vartojimo priežastys, apie neigiamas ir  negrįžtamas pasekmes, kurias sukelia psichotropinių medžiagų vartojimas ir kt.

Tos pačios dienos vakare į paskaitą buvo pakviesti ir gimnazistų tėvai. Gydytoja pasakojo tėvams kokių ryšių yra  narkotikai, aiškino, kaip atpažinti narkotikus vartojantį asmenį, ką tėvai turėtų darytį įtarus jų vaiką vartojant narkotikus. Lektorė kalbėjo, kad nepaisant visų perspėjimų, jaunimas,  ypač paaugliai,  dažnai pabando narkotikus.  Todėl tėvai turi būti labai dėmesingi, budrūs ir atsakingi.

Paskaita buvo organizuota įgyvendinant sveikatingumo  projektą „Gyvenk sveikai 6“, kuris finansuojamas pagal Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą.

 Projekto koordinatoriai


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.