Konferencija ,,Mokykla ugdo sveiką vaiką“ LR Seime

0
329

Lapkričio 4 dieną Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos mokytojai: N.Gelgotienė, R.Žemaitienė, V.Kazlauskas – vyko į respublikinės programos „Sveikatiada“ konferenciją Lietuvos Respublikos Seime.

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą, vykdoma nuo 2008 metų. Organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu moksleiviai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien moksleiviai, bet ir mokytojai, mokyklų ir darželių administracijos darbuotojai ir tėvai.

Konferenciją „Mokykla ugdo sveiką vaiką“ organizavo Všį „Tikra mityba“ ir Švietimo ir mokslo ministerija. Konferencijos tikslas – aptarti vaikų mitybos ir fizinio aktyvumo problemas, pasidalinti naujausiomis žiniomis ir patirtimi, praktiniais pavyzdžiais iš Lietuvos mokyklų bei užsienio valstybių praktikos. Konferencijos dalyviai – ikimokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo specialistai, mokyklų vadovai ir visuomenės sveikatos specialistai. Renginys prasidėjo „Sveikatiados“ šūkiu: „Sveikai gyventi yra smagu“. Konferencijoje sveikinimo žodį tarė koordinatorė – Všį „Tikra mityba“ programos „Sveikatiada“ vadovė Margarita Čėglytė, Kostas Jungaitis. Natalija Istomina, Švietimo ir mokslo viceministrė, pristatė „Sveikatos, lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrąją programą“(2016). Konferencijoje pranešimus skaitė Šaulių universiteto, UAB „Neslte Baltics“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto,“VMG kulinarinės klasės“,  Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atstovai. Taip pat Lietuvos mokyklų patirtimi dalinosi Sidabravo gimnazijos,  Šiaulių Juventos progimnazijos, Jonavos pradinės, Ukmergės Senamiesčio pagrindinės, Marijampolio vidurinės mokyklos mokytojai.

Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos bendruomenė „Sveikatiados“ programoje dalyvauja jau keletą metų, beje, kaip ir daugelis Kazlų Rūdos savivaldybės ugdymo įstaigų, tačiau mokyklos veiklų organizatoriai pirmą kartą konferencijos metu turėjo galimybę ne tik susipažinti su kitų mokyklų patirtimi, bet ir įsivertinti savo pasiekimus, numatyti tolimesnės veiklos kryptis.

Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.