Tarptautinė stovykla pagal „Erasmus+ „Veiklus jaunimas“ programą Vokietijoje

0
358

Kazlų Rūdos savivaldybė  yra užmezgusi bendradarbiavimo ryšius  su  Vokietijos  Sondershausen miestu. Šio gražaus,  ilgalaikio bendradarbiavo dėka vyksta įvairios veiklos,  mainai,  tarp jų ir jaunimo bendravimas ir bendradarbiavimas.

Šių metų vasarą Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija gavo pasiūlymą  dalyvauti tarptautinėje stovykloje, kurią organizavo Sonderhausen miesto savivaldybė pagal „Erasmus+ „Veiklus jaunimas“ programą. Maloniai ir džiaugsmingai sutikome šią žinią.

Į tarptautinę jaunimo stovyklą, kuri vyko 2016 metų liepos 28 – rugpjūčio 9 dienomis, išvyko  devyniolika  Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 1-3 klasių mokinių ir mokytojos Elvyra Grėbliauskienė, Laimutė Žalenekienė, Audronė  Simanavičienė.

Stovykloje taip pat dalyvavo bendraamžiai iš Rumunijos, Lenkijos,  Vokietijos.

Visi susitikome Sondershausen miestelyje esančioje KiEZ Ferienpark Feuerkuppe, originalioje ir nemažą teritoriją užimančioje, stovyklavietėje,  kuri pritaikyta įvairiausiais užsiėmimais besidomintiems jauniems žmonėms. Tai lyg mažas miestelis, kuriame yra futbolo, tinklinio, krepšinio aikštelės, sporto salė, biliardas, boulingas, kino salė, stalo tenisas, mini golfas, žaidimų kambarys, laipiojimo sienos, baseinas. Paėjėjus keletą žingsnių link miško, nuo skardžio atsiveria nuostabus vaizdas. Atvykus į stovyklavietę įspūdis buvo puikus.

Stovyklos organizatoriai maloniai sutiko visus dalyvius. Pristatė būsimų dviejų savaičių veiklos programą, kuri buvo kupina įvairių veiklų ir užsiėmimų.

Pagal numatytą programą laiką leidome ne tik puikioje stovyklavietėje, bet aplankėme įvairias Vokietijos vietas. Vieną iš ekskursijoms paskirtų dienų praleidome Sondershausen miestelyje esančioje druskų kasykloje. Leidomės į 670 metrų po žeme esančias druskų kasimo šachtas. Įspūdžiai liko neišdildomi.

Kitą dieną  plaukėme su kanojomis upe.  Po  žygio upe vakarojome miesto gaisrinės kieme.

Netoli mūsų stovyklavietės buvo ypatingas parkas, kuriame gyvena beždžionės ir lemūrai. Nuostabus jausmas vaikščioti natūralioje gamtoje ir stebėti tokius draugiškus gyvūnėlius, kurie patys drąsiai vaikšto šalia žmogaus ir leidžia būti paglostomi.

Ilgiausia ekskursija buvo kai vykome į Vokietijos sostinę – Berlyną. Vien nuvažiuoti užtrukome daugiau kaip penkias valandas. Tačiau mintis, jog esame tokiame didingame ir ne tik savo istorija žymiame mieste, atpirko kelionės nuovargį. Ekskursiją pradėjome turistiniu autobusu „City circle“. Aplankėme žymiausius Berlyno istorinius objektus: Berlyno katedrą, Branderburgo vartus, memorialą žydų aukoms atminti, muziejus, Neptūno fontaną ir kitus architektūrinius statinius, kurie tikrai išsiskiria savo autentiškumu.

Būdami stovykloje  susipažinome ne tik su Vokietija. Stovykloje turėjome galimybę pažinti ir kitas šalis, kurias atstovavo atvykę mokiniai. Turėjome keletą dienų, kai kiekvienai šaliai atstovavusi mokinių grupė turėjo pristatyti savo gimtinę: miestą kuriame gyvena, tradicinius krašto valgius, žymiausius šokius, dainas. Mes taip pat pristatėme savo regioną: vaišinome lietuviška duona, dešra, gira, šakočiu. Pasakojome apie savo šalį ir mūsų miestelį.

Stovyklos metu vyko  užsiėmimai, kuriuose daug kalbėjome apie Europos sąjungą: susikūrimo istoriją, šalių bendradarbiavimą, saugumą.

Kiekvieną rytą pradėdavome pasišnekučiavimu su savo partneriu iš kitos šalies, taip pat dalindavomės įspūdžiais apie renginius, keliones, kuriose dalyvavome.

Per beveik dvi savaites, kurias praleidome kartu, susipažinome su kitų tautybių bendraamžiais, su kuriais tikimės ilgai bendrauti, išmokome  vokiškų, rumuniškų, lenkiškų žodžių, ypač pagilinome anglų kalbos žinias, aplankėme daug žymių Vokietijos vietų, daug bendravome, dalyvavome įvairiose veiklose.

Laikas, kurį praleidome stovykloje, prabėgo žaibiškai. Kiekviena diena buvo kupina naujų įspūdžių ir prisiminimų. Manau, jog ši kelionė buvo naudinga ne tik naujais patyrimais, pažintimis, bet ir puikiai ugdė tarpusavio santykius bei savęs pažinimą. Dėkojame stovyklos organizatoriams, kurie buvo be galo draugiški, kupini gerų emocijų ir įkvepiančių idėjų, kuriomis noriai dalinosi su mumis, mokytojoms, kurios ištvėrė mūsų paaugliškas užgaidas ir norus, visiems dalyvavusiems, nes jie šias dvi vasaros savaites pavertė neužmirštamomis!

Miglė Banionytė,

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 4 klasės gimnazistė, stovyklos dalyvė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.