Projekto „Jūrinių erelių apsauga Lietuvoje“ pristatymas

0
237

Spalio 26 dieną Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje vyko 6–7 klasių mokinių susitikimas su Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologijos skyriaus darbuotojais: skyriaus vedėju Sauliumi Rumbučiu ir vyr. zoologu Deiviu Dementavičiumi, kurie yra vieni iš Gamtosaugos projektų vystymo fondo įkūrėjų.

Šis fondas buvo įsteigtas 2003 metais UAB „Litagra“ vadovų ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologijos skyriaus darbuotojų iniciatyva. Pagrindinis fondo tikslas – rūpintis aplinkosauga Lietuvoje, populiarinti gamtosaugos ir gamtotvarkos idėjas visuomenėje. Projekto „Jūrinių erelių apsauga Lietuvoje“ tikslas išsaugoti ir pagausinti tarptautiniu mastu saugomo jūrinio erelio populiaciją Lietuvoje.

Susitikimo metu Saulius Rumbutis pristatė 2003-2006 metų projektinės veiklos rezultatus, kabėjo  apie jūrinių erelių populiaciją, pirmųjų lizdų atsiradimą, paukščių ženklinamą spalvotais žiedais pagal tarptautinę programą, jūrinių erelių stebėjimą optikos prietaisais, tiriamas erelio lizduose rasto grobio liekanas. Vaizdinė  filmuota medžiaga padėjo suprasti, kaip ornitologijos darbuotojams sekasi gaminti dirbtinius jūrinių erelių lizdus ir juos įkelt į i medžius  11-32 metrų aukštyje. Buvo pasakojama apie vidutinio dydžio lizdo aukštį ir plotį, jauniklių skaičių, veiksnius darančius neigiamą poveikį darančius jūrinių erelių populiacijai. Susitikimo pabaigoje vyko įdomus pokalbis apie matytą dokumentinį filmą.

Dėkojame Kazlų Rūdos savivaldybės vyr. ekologui Juozui Vitukynui už bendradarbiavimą ir projekto „Jūrinių erelių apsauga Lietuvojepristatymą mūsų mokyklos moksleiviams.

                                   

 Rasa Žemaitienė, Gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.