Pradedama laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

0
184

Pagrindinė priemonė kovojant su pavojinga žmonėms ir gyvūnams liga yra laukinių bei naminių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės.

Informuojame Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojus, kad jaukai su vakcina bus mėtomi šių metų  spalio 24 – gruodžio 10 dienomis. Kadangi jaukai su vakcina bus mėtomi iš lėktuvo, tai datos dėl galimų nepalankių oro sąlygų gali keistis.

Lėktuvai, kylantys iš Aleksoto aerodromo, jaukus mėtys:

pilnai apdirbami plotai – Marijampolės sav., Vilkaviškio r. sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Šakių r. sav., Birštono sav., Lazdijų r. sav.;

dalinai apdirbami plotai: Kelmės r. sav., Šilalės r. sav., Tauragės r. sav., Jurbarko r. sav., Druskininkų r. sav., Varėnos r. sav., Alytaus r. sav., Prienų r. sav., Kaišiadorių r. sav., Elektrėnų sav., Kauno r. sav., Kėdainių r. sav., Raseinių r. sav.

Lėktuvuose sumontuota vakcinos mėtymo įranga užprogramuota, kad vakcina nebūtų mėtoma virš miestelių, gyvenviečių, sodybų, vandens telkinių, tačiau gamtos sąlygos, vėjo kryptis ir stiprumas gali pakoreguoti vakcinos nukritimo vietą.  Todėl norime perspėti gyventojus, kad radus jaukus su pasiutligės vakcina, jų negalima liesti. Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Atvykę darbuotojai surinks jaukus su vakcina. Jaukai su vakcina nėra pavojingi naminiams gyvūnams, tačiau perdozavus jauko, galimos komplikacijos.

Remigijus Navickas, VMVT Kazlų Rūdos VMVT

Viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius

 

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.