Kultūrinis-edukacinis renginys Kazio Griniaus gimnazijoje

0
319

LR Seimas 2016-uosius metus paskelbė Bibliotekų metais. Tikimasi, kad organizuojami renginiai turės teigiamos įtakos jaunosios kartos ateičiai, propaguos skaitymą, didins bibliotekų patrauklumą, formuos įvaizdį.

Rugsėjo 29 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus  gimnazijoje svečiavosi Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė. Ji su dideliu užsidegimu kalbėjo apie savo darbą muziejuje, kūrybinę veiklą, itin šiltai pasakojo apie Maironį ir jo darbus.

Rašytoja labai įdomiai vyresnių klasių mokiniams pristatė savo knygą apie Maironį.

„Ilgus metus mane žavėjo ir traukė ši asmenybė, kuri atrodė tokia didi, tobula, tvirta, nepasiekiama, tarsi granito uola, tačiau prieš dvejus metus supratau, kad jau subrendau parašyti knygą apie šią asmenybę“, – kalbėjo Aldona Ruseckaitė. Rašytoja pasakojo, kad teko daug keliauti renkant medžiagą, buvo peržiūrėta viskas, kas yra išlikę apie Maironį.

„Rašant knygą reikėjo įminti daug mįslių Maironio gyvenime, tačiau atradimo džiaugsmas būna labai didelis“, – sakė rašytoja.

Rašytojos buvimas gimnazijoje suteikė jaukią ir malonią atmosferą. Ji gimnazijos bibliotekai atvežė dovanų: naujų knygų apie Maironį, muziejų.

Susitikime dalyvavę 4a, 4b, 4 c ir 2b klasių mokiniai sužinojo apie klasiką Maironį, kaip rašytoją ir asmenybę. Jis tapo jiems artimesnis…

Susitikimas skirtas Bibliotekų metams paminėti.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bibliotekos vedėja Danutė Šimienė

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.