Kazlų Rūda pateko į brangiausiai už šildymą mokančių miestų TOP 10

3
727

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia spalio mėn. šilumos kainas šalies miestuose.  Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina spalio mėn. yra 4,84 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su rugsėju, didėja 2,54 proc. Per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 3,97 proc.

Skaičiuojant 2016 m. spalio mėn. šilumos kainą buvo naudojamos 2016 m. rugpjūčio mėn. kuro kainos. Faktinės įsigyto kuro kainos, išskyrus energijos išteklių biržoje įsigyto kuro kaina, yra ribojamos Komisijos skelbiamomis vidutinėmis šalies kuro (žaliavos) kainomis. Vidutinės šalies kuro (žaliavos) kainos yra skelbiamos Komisijos tinklalapyje. Atkreipiame dėmesį, kad šilumos tiekėjų iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šiluma kaina negali būti didesnė nei šilumos tiekėjo palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos.

Vienas iš Nacionalinės atsinaujinančių energijos išteklių plėtros strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 789, atsinaujinančių energijos išteklių plėtros prioritetų – centralizuotai tiekiamos šilumos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių, dalį iki 2020 m. padidinti iki 50 proc.

Nuo 2010 m. gamtinių dujų dalis bendroje šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje tolygiai mažėjo. 2015 m., palyginti su 2014 m., šilumos energijai gaminti naudojamo kuro struktūroje gamtinių dujų dalis mažėjo 12,2 procentinio punkto – nuo 56,7 proc. iki 44,5 proc., o biokuro dalis augo 14,6 procentinio punkto – nuo 38,9 proc. iki 53,5 proc. Augant biokuro daliai šilumos gamybai naudojamo kuro struktūroje bei mažėjant gamtinių dujų kainai, stebimas šilumos kainos mažėjimas.

Šildymo kainos Kazlų Rūdos vartotojams – vienos iš didžiausių Lietuvoje. Nors miestas ir turi naujai pastatytą, milijonus kainavusią modernią biokuru kūrenamą katilinę, Kazlų Rūda vistiek patenka į brangiausiai už centralizuotai tiekiamą šilumą mokančių miestų TOP10. Brangiau už kazlųrūdiečius moka tik 9 miestų gyventojai.

3_pav_2016_10_10

VKEKK inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

3 KOMENTARAI

  1. O dar visi sako kad miesto valdžia issibezdejusi ir nieko nesirūpina. Juk Jūs tarp lyderiu TOP10 Reikėjo duot ta medalį ar kokį ten riterio titulą savo valdovui 😉

  2. Už tokias šildymo kainas su visa pagarba galite padėkoti mūsų gerb. merui V. Kanevičiui ir jo bendražygiui V. Kazlui, nes jiems tai nerūpi, jie gyvena nuosavuose namuose,o jūs ubagai gyvenate butuose, tad visi balsuokite už VALSTIEČIŲ IR ŽALIŪJŲ partiją.!!!!

    • Tai ir Tu gyvenk nuosavame name ir nereikės sukti galvos. Nebent tos galvos nėra, o pas juos tai neblogai galveles dirba 😉

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.