Kariuomenei perduoti UNIMOG sunkvežimiai

0
233

Šiandien Brigados Generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje vyko Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ sunkvežimio UNIMOG, skirto Lietuvos kariuomenei, perdavimo ceremonija. Renginio dalyviams ir svečiams sunkvežimio UNIMOG U5000 pravažumo galimybės pademonstruotos kliūčių ruože.

Šį mėnesį Lietuvos kariuomenę pasiekė 21 Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ sunkvežimis UNIMOG U5000. Siekdama išlaikyti vienodą sunkvežimių modelį ir atnaujindama kariuomenės sunkvežimių parką, Lietuva per NATO Paramos ir pirkimų agentūrą (angl. NSPA) iki 2022 metų planuoja iš viso įsigyti 340 vienetų sunkvežimių UNIMOG U5000.

Naujų taktinės paskirties penkių tonų keliamosios galios sunkvežimių įsigijimo sutartis su gamintoju pasirašyta 2015 m., o projektui planuojama išleisti apie 70 mln. eurų. Pagal pasirašytą dokumentą sunkvežimių gamintojas „Daimler AG“ šiais metais Lietuvos kariuomenei pristato 21 sunkvežimį, likę 319 sunkvežimių bus užsakomi ir pristatomi į Lietuvą 2017-2022 metų laikotarpyje.

„Sunkvežimiai yra viena dažniausiai kariuomenėje naudojamų transporto priemonių ir jų poreikis yra didelis. Šios transporto priemonės yra naudojamos karių užduotims vykdyti, logistiniam aprūpinimui užtikrinti, kariams transportuoti“, – sako Logistikos valdybos vadas pulkininkas leitenantas Ramūnas Baronas.

Naujieji sunkvežimiai bus skirti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms ir kitiems padaliniams, kur papildys tos pačios techninės bazės ir kariams jau puikiai pažįstamas transporto priemones.

Pasak Sausumos pajėgų vado brigados generolo Valdemaro Rupšio, įkūrus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose antrąją pėstininkų brigadą ir karinius vienetus užpildant personalu, transporto ir sunkvežimių poreikis pastaraisiais metais stipriai išaugo.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenės naudojamų sunkvežimių kiekio nepakanka, dalis jų susidėvėję ir jau neremontuotini.

Lietuvos kariuomenės ir Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ sutartyje numatoma logistinė parama 15-ai pirmųjų eksploatacijos metų, taip pat suteikiami specializuoti įrankiai ir testavimo įranga ir kitos garantijos.

KAM inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.