Darni bendruomenė – saugi aplinka!

0
276

Praėjusią savaitę Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau apskr. VPK) Kazlų Rūdos policijos komisariato viršininkas Marius Jakštas ir bendruomenės pareigūnė Akvilė Krunglevičienė dalyvavo Kazlų Rūdos savivaldybės narkotikų kontrolės posėdyje.

Susitikimo tikslas – kartu su Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos, švietimo bei kitų savivaldybėje veikiančių įstaigų darbuotojais aptarti narkotinių medžiagų vartojimo, platinimo (ypatingai jaunimo tarpe) Kazlų Rūdos savivaldybėje problemas, užkardymą bei kitas teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų mažinimo prevencines priemones. Buvo pasikeista nuomonėmis, turima informacija, aptarti galimi būdai ir prevencinės priemonės narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimui bei prieinamumui, ypač jaunimo tarpe, mažinti.

Susitikimo metu konstatuota, kad viena iš informacijos keitimosi kliūčių, deja, bendruomenėje (taip pat ir komunikuojant su policija) išlieka abejingumo („ne mano reikalas“; „vis tiek niekas nepasikeis“, „paskui turėsiu liudyti teisme“, ir pan.) bei keršto baimės jausmas.

Kreipiamės į visus Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojus – bendromis pastangomis kurkime saugią aplinką bei visais atvejais informuokime policiją – (pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, pasitikėjimo telefonu (8-343) 91260 ar internetu www.epolicija.lt.

Apie daromus administracinius pažeidimus, pvz. viešosios rimties trikdymą, triukšmą vakaro ar nakties metu, tabako gaminių vartojimą švietimo įstaigų teritorijose, alkoholio vartojimą, girto pasirodymą viešoje vietoje, įžeidžiantį aplinkinių orumą, šiukšlinimą, gyvūnų nepriežiūrą, chuliganiškus veiksmus, turto naikinimą, ir kitus teisės pažeidimus. 

Apie nepilnamečius asmenis nelankančius mokyklos, chuliganiškai besielgiančius kitų bendruomenės narių atžvilgiu, vartojančius ar turinčius su savimi narkotines ar psichotropines medžiagas, alkoholinius gėrimus, tabako gaminius.

Apie asmenų susibūrimo vietas (gyvenamosios patalpos ir viešosios vietos), kuriose galimai vyksta nusikalstamos veikos, pažeidžiama viešoji tvarka.

Apie asmenis prekiaujančiais nelegaliomis ar akcizais apmokestinamomis prekėmis (pvz., narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, tabako gaminiais, alkoholio produktais, degalais ir kt.). 

Apie asmenis smurtaujančius artimoje aplinkoje ir šeimas, kuriose galimai yra smurtaujama, tačiau nukentėjusieji vengia kreiptis pagalbos.

Suteikus vertingą informaciją policijai apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei (pvz. kontrabanda, neteisėta akcizinių prekių apyvarta, sukčiavimas, neteisėtas praturtėjimas ir kt.), dėl kurios buvo užkirsta, išaiškinta ir nutraukta nusikalstama veika, Jūs galite gauti atlygį nuo 500 iki 14 000 eurų atlygį. 

Neužkardomi pažeidimai ignoruojami ir „nepastebimi“ su laiku perauga į nusikalstamas veikas, smurtą, priklausomybių ligas, socialinę atskirtį.

Pažymėtina, kad apie žinomus aukščiau minėtus pažeidimus, nusikaltimus policiją informuoti galima ir anoniminiais pranešimais (pvz. Kazlų Rūdos policijos komisariate š. m. 10 mėnesių laikotarpiu registruota 1790 pranešimų apie pažeidimus ir nusikalstamas veikas, iš jų tik 2 anoniminiai). Pagal galiojančius teisės aktus anoniminiai pranešimai policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu gali būti nenagrinėjami, tačiau policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, įvertinęs pateiktos informacijos turinį, gali pavesti pranešimą patikrinti, ir pasitvirtinus nurodytiems pažeidimams policijos įstaiga imsis visų įstatymų numatytų priemonių nustatytiems pažeidimams išaiškinti ar užkardyti. Tačiau informacija apie anoniminio pranešimo patikrinimo rezultatus pranešėjui, kuris nenurodė savo kontaktinių duomenų, yra neteikiama.

Visuomet laukiame Jūsų pastabų, pasiūlymų Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariate: Vytauto g. 28A, Kazlų Rūda.

Viršininkas Marius Jakštas, tel. (8-343) 95404; mob. tel. (8-698)09735, elektroninis paštas: marius.jakstas@policija.lt;

Viešosios policijos skyriaus viršininkas Deimantas Docka: tel (8-343) 33108; elektroninis paštas: deimantas.docka@policija.lt;

Bendruomenės pareigūnė Akvilė Krunglevičienė: tel. (8-343) 33102; mob.tel. (8-614)20654; elektroninis paštas: akvile.krungleviciene@policija.lt

APIE PAŽEIDIMUS IR NUSIKALSTAMAS VEIKAS GALIMA PRANEŠTI:

Bendruoju pagalbos telefonu 112; pasitikėjimo telefonu (8-343) 91260; www.epolicija.lt

Jūs galite pasinaudoti patogiomis, interaktyviomis bei lengvai pasiekiamomis elektroninėmis paslaugomis, taip sutaupydami savo laiką ir net neišeidami iš namų, nepriklausomai nuo policijos darbo laiko, internetu arba mobiliuoju telefonu galite teikti pranešimus arba prašymus policijai bet kuriuo paros metu iš bet kurios pasaulio vietos.

Būkime pilietiški ! Darni bendruomenė – saugi aplinka! 

Marijampolės apskr. VPK Kazlų Rūdos PK informacija 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.