„Šypsniukas“ ieškojo lobio

0
355

VšĮ Kazlų Rūdos socialinės paramos centro vaikų dienos centro „Šypsniukas“ lankytojai, įgyvendina Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Daug judu – augu sveikas ir žvalus“, finansuojamą iš savivaldybės ir įstaigos lėšų.

Šių metų rugpjūčio 29 dieną vaikų dienos centro lankytojai svečiavosi Kauno tvirtovės VII forte. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su forto istorija, išmokti skaityti istorinius žemėlapius, aplankyti kareivinių kazematuose kuriamas skirtingus forto laikotarpius atspindinčias muziejines ekspozicijas, bei sudalyvauti edukacinėje programoje „Lobio paieška“. „Šypsniuko“ lankytojai buvo paskirstyti į 2 komandas. Kad nepasiklystų didelėje, 7 ha apimančioje VII forto teritorijoje, jiems padėjo ir  juos lydėjo patyrę instruktoriai, o lobio paiešką palengvino sumaniai paslėptos užuominos. Šios užuominos –  būdas geriau pažinti VII fortą ir greičiau surasti lobį. Lankydamiesi erdviuose šaudmenų sandėliuose, sunkiai prieinamose artileristų slėptuvėse ir tamsiuose tuneliuose, lankytojai atrasdavo trumpus aprašus, slaptus žemėlapius su paslaptingu rašalu parašytomis nuorodomis, galvosūkius, tik juos įminę galėdavo tęsti lobio paiešką. Po ilgų paieškų, radus lobio skrynią nebuvo taip lengva ją atidaryti, ir čia reikėjo lankytojams pasukti galveles ir išspręsti užduotį. „Šypsniuko“ lankytojai greitai įveikė šią užduotį ir pasidalino lobį – visi po lygiai.

„Šypsniuko“ lankytojai šios išvykos metu patyrė ne tik daug smagių akimirkų, bet ir mokėsi dirbi komandoje. Nors ir pavargę po paieškų, bet su šypsenomis veiduose dar ilgai dalinosi įspūdžiais.

Socialinė darbuotoja Ingrida Prakapavičienė

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.