Svajonė išsipildė olimpiniame Rio

0
417
G. Vinikaitė (kairėje) bei jos draugė L. Karoblytė (dešinėje) su parolimpinių žaidynių aukso medaliu pasveikino lengvaatletį M. Bilių/ Asmeninio archyvo foto

Praėjusią savaitę užgeso paskutinės Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių arenų ir stadionų šviesos. Milijardus žiūrovų prie televizorių ekranų sutraukusi XXXI olimpiada, pirmą kartą surengta Pietų Amerikoje, geriausiems pasaulio sportininkams ir jų gerbėjams dar ilgai primins ryškiomis braziliškomis spalvomis ir sambos ritmu džiuginusią 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių sostinę.

Rio de Žaneire tyvuliavusios olimpinės nuotaikos nepamirš ir šiame mieste įsikūrusi Giedrė Vinikaitė, kilusi iš Kazlų Rūdos. Penkerius metus Brazilijoje gyvenanti moteris džiaugiasi įgyvendinta svajone – lietuvaitė dirba Rio2016 olimpinių ir parolimpinių žaidynių organizaciniame komitete. Olimpinė Rio2016 misija komitetui dar nesibaigė.

Apsiprasti padėjo brazilų šypsenos

Rio de Žaneirą savo namais Giedrė vadina trejus metus. Į saulėtąją Braziliją moteris atvyko dėl savo vyro brazilo, su kuriuo susipažino studijų metais, studentų mainų programos Erasmus metu. Pirmaisiais gyvenimo metais nerimavusi dėl kalbos barjero ir kultūrinių skirtumų, Giedrė netruko apsiprasti didžiausioje Pietų Amerikos žemyno šalyje. Pasak pašnekovės, adaptaciją palengvino brazilų draugiškumas, atvirumas ir dovanojama gera nuotaika. „Žmonės čia tikrai labai linksmi ir daug šypsosi,“ – Brazilijos gyventojų bruožais žavisi G. Vinikaitė. Pritapti Brazilijoje Giedrei padėjo ir bendravimas su Rio de Žaneire įsikūrusiais tautiečiais, kurie tarpusavyje dažnai susitinka ir šiltai bendrauja.

Ilgisi namiškių

Nors Brazilija Giedrę priėmė svetingai, į Lietuvą kartą per pusantrų metų grįžtanti moteris stengiasi gimtinėje užsibūti kuo ilgiau, dažniausiai mėnesį. „Būdama Brazilijoje, kuri tapo mano namais, ilgiuosi šeimos švenčių, mamos išaugintų daržovių, Kazlų Rūdos miško gryno oro ir mėlynių, jaukių Vilniaus gatvelių. Dabar viską prisimenu su nostalgija ir, kai grįžtu, stengiuosi viskuo pasimėgauti. Tikrai, kai toli gyveni, viską labiau vertini,“- pasakoja pašnekovė, netrukus aplankysianti tėvelius Kazlų Rūdoje.

Teko atsakingos olimpinės pareigos

Į Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių komiteto darbuotojų gretas G. Vinikaitė pateko nusiuntusi savo CV olimpiados darbuotojų atrankos agentūrai. Į europietę, gyvenančią Brazilijoje, dėmesį atkreipė tarptautinio olimpinio komiteto atstovai ir lietuvaitė tapo tarptautinių federacijų narių (teisėjų, arbitrų, techninių delegatų ir kt.) bei rėmėjų transporto koordinatore. „Svajojau bent savanoriauti olimpiadoje, bet man pasisekė ir gavau darbą. Džiaugiuosi, kad galėjau prisidėti prie šio nuostabaus renginio organizavimo, sutikau puikių žmonių, daug išmokau, tai neišdildoma darbo patirtis,“ – išsipildžiusia gyvenimo svajone didžiuojasi Giedrė.

Stebėjo „auksinį“ Lietuvos golbolo rinktinės pasirodymą

Nors teko daug ir įtemptai dirbti, moteris nepraleido galimybės stebėti savo gimtinės sportininkų pasirodymų.  „Buvau ketveriose Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynėse prieš Braziliją, Argentiną, Kroatiją ir Nigeriją. Taip pat mačiau Rūtos Meilutytės plaukimą. Parolimpinių žaidinių metu žiūrėjau Edgaro Matako plaukimą ir labai sirgau už mūsų golbolo rinktinę jų rungtynėse prieš Turkiją, Kanadą, Švediją ir JAV. Kai laimėjome auksą, galvojau iš laimės širdis sustos. Stadione skambėjo Lietuvos himnas, kėlė mūsų vėliavą, niekad nepamiršiu šios dienos. Už kitus atletus sirgau per atstumą. Labai labai didžiuojuosi Lietuvos olimpiniais ir parolimpiniais atletais, visi jie yra nuostabūs ir nusipelno mūsų palaikymo,“ – olimpinės akimirkomis tebegyvena Giedrė.

Įspūdžiai lydės visą gyvenimą

Lietuvaitė tikina, kad pamiršti įspūdingą Rio2016 olimpinio parko atmosferą bus nelengva. „Su vėliavomis, pasipuošę savo valstybių atributika, su šypsenomis veiduose, žmonės suvažiavę iš viso pasaulio. Visi skirtingi, bet draugiški ir linksmi,“ – olimpinių žaidynių dalyvių ir svečių šurmulys pakerėjo Giedrę visam gyvenimui.

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.