Startuoja projektas „Stipri šeima – darni bendruomenė“

0
336

VšĮ Kazlų Rūdos socialinės paramos centras įgyvendina projektą „Stipri šeima – darni bendruomenė“, finansuojamą iš valstybės biudžeto ir įstaigos lėšų.

Vienas iš pagrindinių projekto tikslų – ugdyti šeimos kultūrą ir socialinę šeimos narių tarpusavio atsakomybę bei pagalbą.

Daugelyje valstybių šeima yra deklaruojama kaip jos pagrindas, nes šeimoje auga, bręsta ir ugdosi asmenybės. Nors kiekviena šeima yra ypatinga ir nepakartojama – nėra namų be dūmų. Net ir darniausioje šeimoje kyla nenumatytų nesutarimų, barnių ir problemų, kurias jos arba pajėgios išspręsti arba ne. Grimztant vis gilyn į problemas, neretai atsiranda priklausomybė svaigalams, smurtas artimoje aplinkoje, to sekoje gali nukentėti patys nekalčiausi šeimos nariai – vaikai. Todėl šeimos turi žinoti, kad prireikus pagalbos ją gali rasti ne tik įstaigose, bet ir bendradarbiaudami tarpusavyje.

Projekte numatyta organizuoti susitikimus su psichologais, AA draugijos nariais, ginekologais, taip siekiant padėti šeimų nariams atpažinti ir pripažinti savo ir savo šeimos problemas bei padėti rasti sprendimo būdus. Išvykų, popiečių metu bus vykdomos įvairiausios veiklos, kurios skatins šeimas ir jų narius bendradarbiauti, kalbėtis ir išsakyti savo mintis ir problemas.

Tikimasi, kad projekto dalyviai įgis žinių, kaip išgyventi šeimą ištikusią krizę, atras jiems reikalingą ir tikslingą informaciją apie teikiamą pagalbą, realizuos įgytas pozityvaus auklėjimo žinias savo šeimose.

Projekto vadovė Ingrida Prakapavičienė

 

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.