Seimo rinkimai 2016: kas atstovaus Sūduvai?

0
886

Spalio 9 d. vyksiančiuose rinkimuose į Seimą šalies gyventojai spręs, kam patikėti valstybės vairą iki pat 2020 m.

Šiuo metu norą dalyvauti rinkimuose pareiškė 1461 kandidatas. Pretendentų į Seimą skaičius dar gali išaugti, nes tebevykdomas kandidatų registravimas vienmandatėse apygardose.  Rudenio viduryje vyksiančiuose rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija užregistravo 14 kandidatų sąrašų. Kandidatų amžiaus vidurkis šiuose Seimo rinkimuose yra 49 metai. 2012 m. jis buvo kiek mažesnis ir siekė 47,15 m.

Šiais metais Sūduvos rinkimų apygardoje išbandyti savo laimę varžytuvėse dėl parlamentaro mandato ryžosi 7 kandidatai. Pretendentų valdyti valstybę – perpus mažiau nei buvo registruota 2012 m. Nors šiemet rinkimų pasiutpolkės dalyvių skaičius kuklesnis, suvalkiečiams nebus dėl ko sielotis – tarp kandidatų atstovauti Sūduvos rinkėjams puikuojasi dabartinės vyriausybės ministrų, regione bei šalyje pripažintų visuomenininkų bei politikos naujokų pavardės.

Kaip ir prieš kiekvienus rinkimus, taip ir šiemet kandidatai kelio į rinkėjų širdis yra pasirengę ieškoti su įvairiausių pažadų popuri. Pasak kandidatų, jau po ketverių metų Kazlų Rūdos, Kalvarijos ir Marijampolės savivaldybių gyventojai turėtų uždirbti ne mažiau kaip po 1000 eurų, pamirš kas yra korupcija ir oriai gyvens stiprioje, pasitikėjimą keliančioje valstybėje. O jei išrinktieji savo žodžių nesilaikys – piliečiai galės juos atšaukti iš užimamų pareigų, tvirtina politikai, siekiantys rinkėjų palankumo.

Juozas Olekas, Lietuvos socialdemokratų partija

OlekasJ. Oleką Sūduvos rinkėjai į šalies parlamentą buvo delegavę tris kartus: 1996-2000, 2000-2004 ir 2012-2016 m. kadencijose. Šiais metais J. Olekas vėl siekia laimėti papildomą mandatą savo partijai Sūduvos vienmandatėje apygardoje. lgametis politikas neabejotinai naujajame Seime posėdžiaus, net jei po pastarųjų dienų skandalų dėl kariuomenės pirkinių nuo jo nusisuks Suvalkijos rinkėjai – J. Olekui patikėta aukšta 4 vieta LSDP daugiamandatininkų sąraše.

J. Olekas rinkėjus gundo tradicinėmis socialdemokratų vilionėmis – teisingesniais ir skaidresniais mokesčiais, kuriuos privalės mokėti turtingesni šalies piliečiai. Vienas iš socialdemokratų lyderių žada pasirūpinti, kad Lietuvoje būtų saugu, netrūktų pinigų krašto gynybai, kariniam parengimui ir kariams. Kviesdamas rinkėjus kurti solidaresnę, teisingesnę ir saugesnę Lietuvą, J. Olekas tikisi ir toliau tęsti pradėtus darbus, kuriuos įvertins Tėvynėje gyvenantys ir iš iš emigracijos grįšiantys tautiečiai. Socialdemokratas žada siekti, kad jau 2020 m. vidutinis Lietuvos gyventojų darbo užmokestis būtų 1100 eurų.

Algimanta Pabedinskienė, Darbo partija

PabedinskieneKetverius metus dabartinėje Vyriausybėje vienai iš jautriausių  – socialinės apsaugos ir darbo sričiai vadovaujanti A. Pabedinskienė į Seimo rinkimus žengia su pažadu didinti gyventojų pajamas. Politikė tikina, kad jei rinkėjai pasitikės ja ir Darbo partija, tuomet Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis netruks pasiekti 1110 eurų vidurkį, o vidutinė senatvės pensija sieks 422 eurų. „Tai, ko negali kiti“, – skelbia A. Pabedinskienės rinkimų šūkis. Pasak patyrusios politikės, jos atstovaujama Darbo partija pasiryžusi sumažinti Seimo narių skaičių iki 111, sumažinti ministerijų tarnautojų skaičių, o ūkio subjektus kontroliuojančių institucijų sumažės kone per pusę. Rinkėjams turėtų patikti A. Pabedinskienės pažadai taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams ir vaistams, noras neleisti savivaldybių šilumos ūkiuose tvarkytis privatininkams. Politikė paruošė saldainį ir jauniems rinkėjams – kiekvienas šalies pilietis, sulaukęs 18 m., gyvenimo pradžiai iš valstybės gaus 2000 eurų išmoką.

Reda Kneizevičienė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

KneizevicieneDebiutuoti didžiojoje šalies politikoje ryžtingai nusiteikusi aktyvi ir pripažinta visuomenininkė, Sūduvos vietos veiklos grupės pirmininkė R. Kneizevičienė rinkėjus kviečia balsuoti „Už Lietuvą, kurioje norisi gyventi“. Kandidatė į Seimą teigia, kad pastaruosius metus šalis buvo valdoma be aiškios vizijos ir ambicingų tikslų. R. Kneizevičienės rinkimuose sėkmės atveju, visi naujosios valdžios sprendimai bus paremti sveiku protu – valdžia žmonėms padės, bet nesikiš į jų asmeninius gyvenimus. Politikė neabejoja, kad per artimiausius ketverius metus pavyks pasiekti, kad vidutinė alga Lietuvoje būtų daugiau nei 1000 eurų „į rankas“, o sudarytos tinkamos sąlygos dirbti ir užsidirbti padės Lietuvai vėl tapti tris milijonus gyventojų turinčia valstybe. Aktyviai šalies kaimo bendruomenių asociacijoje veikianti kandidatė į parlamentą teigia, kad sieks Lietuvos miestelius ir miestus paversti saugiais ir patraukliais, o verslumo skatinimas padės sumažinti atotrūkį tarp Vilniaus ir likusios Lietuvos. R. Kneizevičienė žada, kad patekę į Seimą liberalai įteisins dvigubą pilietybę, kuri leis išsaugoti ryšį su išvykusiais artimaisiais.

Valdas Aleknavičius, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

AleknaviciusTuščiažodžiauti savo rinkiminėje kampanijoje nenusiteikęs V. Aleknavičius žada veikti ne žodžiais ir pažadais, o darbais.  Ilgametę savivaldybininko darbo patirtį sukaupęs politikas norėtų daugiau tvarkos naujajame Seime. V. Aleknavičius dės pastangas, kad sprendimai šalies parlamente būtų priimami tik tuomet, jei posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė Seimo narių. Konservatorius ne tik ketina siekti sumažinti seimūnų bei biurokratų skaičių, bet ir norėtų rinkėjams suteikti teisę patiems atšaukti tiesiogiai išrinktus valdžios atstovus. V. Aleknavičiaus tikina, kad pats laikas nutraukti gają politikų tradiciją keisti partijas. Jei Seimo narys, išrinktas pagal vienos partijos sąrašą perbėgs į kitą partiją, tuomet jis automatiškai neteks parlamentaro mandato.

Kęstutis Mažeika, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija

MazeikaK. Mažeika įsitikinęs, kad kiekvienas žmogus Lietuvoje turi jaustis laimingas, saugus ir orus, o valstybė – stipri. Todėl jis ketina siekti Seimo nario mandato, nes LVŽS susitelkę profesionalai yra pasirengę atsakingam darbui, siekiant įgyvendinti penkių darnų – darnaus žmogaus, darnios visuomenės ir aplinkos, darnaus švietimo ir kultūros, darnios ekonomikos ir ir finansų bei darnaus valstybės valdymo tikslus. Tapęs Seimo nariu K. Mažeika drauge su kolegomis kokybišką valstybės gyvenimą kurs puoselėdami tradicinę šeimą ir kurdami jai palanką aplinką, naikindami regioninę ir socialinę atskirtį, užtikrindami vertybėmis, idėjomis ir teisingumu grįstą valstybės valdymą.

Dobilas Sinkevičius, partija „Tvarka ir teisingumas“

SinkeviciusJauniausias kandidatas į Seimą Sūduvos vienmandatėje apygardoje, 25 m. D. Sinkevičius rinkimuose debiutuoja su ypač skambiais pažadais. Tautai kandidatas pristato „Šimto sakinių Lietuvai“ programą, kurioje netrūksta piniginių vilionių. Už kiekvieną gimusį vaiką šeimoms žadamos 3000 eurų vienkartinės išmokos, algos šalyje pakils iki 999 eurų, į Lietuvą grįžę emigrantai gaus po 5000 eurų, o daugiau nei 100 mln. eurų apyvartą turintys bankai ir mažmeninės prekybos centrai bus apmokestinti iki 5 proc. apyvartos dydžio solidarumo mokesčiu. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas jau pirmoje savo kadencijoje Seime žada trumpinti pensijinį amžių iki 63 m., mažinti PVM būtiniausiems maisto produktams, kasmet išasfaltuoti ne mažiau kaip po 100 km šalies žvyrkelių, o per kadenciją atnaujinti 100 šalies istorinių ir architektūrinių paminklų, muziejų bei koncertų salių. D. Sinkevičius sieks, kad kiekvienas migrantas, kuris atsisakys mokytis lietuvių kalbos, nepaisys šalies įstatymų ar neužsidirbs pragyvenimui, privalėtų palikti Lietuvą.

Alvydas Dirsė, Lietuvos centro partija

DirseAntikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos kandidatu į Seimą tapęs marijampolietis medikas A. Dirsė negaili priekaištų dabartinėms Seimo partijoms, kurios nusisuko nuo gyvybinių tautos ir valstybės interesų ir atstovauja vien pinigų valdžią. Pasak kandidato, Lietuvos politinė sistema gyvena atskirą, politinį korupcinį gyvenimą, tad pats laikas rinkėjams išgirsti A. Dirsės programą „Už naujas idėjas Seime be korupcijos“. „Būtina įveikti atotrūkį dar darbų ir žodžių, atkurti tautos pasitikėjimą politika ir valstybės institucijomis“, – ragina kandidatas. Priešingu atveju, rinkėjus baugina A. Dirsė, Lietuvą valdys tie, kurie jau 25 metus vieni kitus tik keičia postuose. Tapęs parlamentaru A. Dirsė sieks įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus, teismuose įvesti tarėjus, saugoti kaimą ir iš esmės pakeisti Konstitucinio teismo įstatymą – kad nebūtų „virš mūsų tik dangus“.

Sūduvos gido, „Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

 

Kas-valdys-Suduva


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.