Portalas Rinkėjo puslapis – nauda rinkėjui ir kandidatui

0
409

Elektroninių pažangių paslaugų portalas „Rinkėjo puslapis“, pradėjęs veikti nuo 2015 m. liepos mėnesio, atveria naujas galimybes rinkėjams, kandidatams ir rinkimų komisijoms. Visos el. paslaugos teikiamos „vieno langelio“ principu prisijungus per elektroninės valdžios vartus. Vieną kartą prisijungus daugiau nereikės atlikti autentifikacijos (tapatumo nustatymo). Prisijungęs naudotojas gaus personalizuotas, pagal jo statusą rinkimuose pritaikytas paslaugas.

Artėjant Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia rinkėjus aktyviau naudotis rinkimams sukurtomis paslaugomis ir domėtis teikiama aktualia rinkimų informacija: aktualius rinkimų duomenis (rinkimų rezultatus, informaciją apie kandidatus, politinės kampanijos finansavimo duomenis ir kt.), susipažinti su apylinkių ribų žemėlapiais ir teikti pasiūlymus savivaldybei dėl netikslumų ar patobulinimo nustatant apylinkių ribas.

Rinkėjo puslapio naudotojams teikiami  aktualūs rinkimų grafiko įvykiai, informacija apie kandidatus, pateikiama papildoma informacija ir nuorodos į teisės aktus. Pagal rinkimų grafiką atitinkamai prieinamos tuo metu aktualios e. paslaugos – pareiškinių dokumentų pateikimas, asmens išsikėlimo kandidatu parėmimas, balsavimo iš anksto pradžia, prašymo pateikimas įrašyti į rinkėjų sąrašus, prašymo balsuoti namuose elektroninė registracija ir kt.

Prisijungus, Rinkėjo puslapyje matomas rinkėjo profilis, kuriai apygardai ir apylinkei rinkėjas priklauso, kur jam reiks balsuoti per rinkimus. Tai priklausys nuo deklaruotos rinkėjo gyvenamosios vietos. Rinkėjas portale gali atsispausdinti ir Rinkėjo kortelę.

Svarbu žinoti, kad rinkimų dieną savo apylinkėje, kurioje esate deklaravęs savo gyvenamąją vietą, galite eiti balsuoti be rinkėjo kortelės. Užtenka turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Rinkėjo kortelė yra būtina tik balsuojant ne rinkimų dieną, ne savo apygardoje, t.y. balsuojant specialiuose paštuose, iš anksto ar namuose.

Gera žinia ir kandidatams, – portale sudaryta galimybė tiesiogiai bendrauti su savo rinkimų apygardos rinkėjais informacinėmis žinutėmis internete. Dar daugiau, kandidatas savo puslapyje, be VRK pateiktų pareiškinių dokumentų duomenų, gali pateikti papildomos informacijos apie save, susitikimo su rinkėjais grafiką ir vietą bei kitą aktualią rinkėjui informaciją.

Kviečiame kandidatus pasinaudoti šiuo sukurtu įrankiu, sudarančiu galimybę asmeniškai pasiekti kiekvieną rinkėją: pildyti savo profilius Rinkėjo puslapyje ir suteikti galimybę rinkėjams susipažinti su kandidato patirtimi, nuveiktais darbais, pažiūromis, pomėgiais, politinėmis nuostatomis ir siekiais.

Portalas ,,Rinkėjo puslapis“ pasiekiamas adresu www.rinkejopuslapis.lt.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.