Pasaulinė medžių sodinimo diena Kazlų Rūdos pagrindinėje mokykloje

0
335

ENO virtualus mokyklų tinklas kiekvienais metais – pavasarį ir rudenį, organizuoja pasaulinę medžių sodinimo dieną. Prie šios šaunios akcijos prisijungia tūkstančiai mokyklų iš įvairių šalių – visi sodina medelius. Mokyklos jau pasodino daugiau nei 7 milijonus medžių ir ateityje iki 2017 metų planuoja pasodinti iš viso 100 milijonų medžių.

Rugsėjo 16 dieną Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos 7-8-9 klasių mokiniai ir mokytoja dalyvaujantys gamtosauginių mokyklų programoje organizavo medžių sodinimo dieną.  Visus akcijos dalyvius  pasitiko Kazlų Rūdos girininkijos girininkas Algimantas Kazakevičius. Girininkas pasakojo apie gamtosaugą ir miškininko sodinukų darbą įvairiais metų laikais, miškininkystę, miškotvarką.

Antra renginio dalis – komandinis pušelių sodinimas, jis buvo organizuotas suskirstant mokinių komandas į aštuonias grupes. Vyko darbinis miškasodis, kurio metu buvo pasodinta apie 200 pušaičių. Po kelių valandų visi pasidžiaugėme savo darbo rezultatais – po kelerių metų čia žaliuos plačiaskarės pušys. Dėkojame Kazlų Rūdos girininkijai už pagalbą ir bendradarbiavimą. Medžiai, kuriuos mes pasodinome, primena apie gamtos ir aplinkos išsaugojimą bei simbolizuoja bendradarbiavimą tarp pasaulio mokyklų. Smagu pasidžiaugti, kad ir mūsų mokykla prisideda prie Tarptautinės taikos dienos paminėjimo rugsėjo 21d.

Rasa Žemaitienė, renginio organizatorė

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.