Jubiliejaus iškilmės pagal užsakymą [NUOMONĖ]

0
448
Marius Žitkus, TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas

Marius ŽITKUS, apžvalgininkas, publicistas

„Rinkimuose į Seimą, kaip ir kare, leistinos visos priemonės pergalei pasiekti“, – nutarė kandidatas į šalies parlamentą, Krašto apsaugos ministras (KAM) Juozas Olekas, siekiantis perrinkimo Sūduvos vienmandatėje apygardoje.

Ir nusprendė vieną iš šiais metais minimų 150-ųjų Prezidento Kazio Griniaus gimimo metinių renginių išnaudoti tam, kad likus dienai iki rinkimų į Seimą trankiai apie save primintų Suvalkijos rinkėjams.

Jau kitą savaitę, spalio 8 d. dieną Prezidento Kazio Griniaus 150-ųjų gimimo metinių proga KAM drauge su Kazio Griniaus memorialiniu muziejumi ketina surengti iškilmingą minėjimą – pagerbimo ceremoniją Prezidento Kazio Griniaus amžinojo poilsio vietoje – Selemos Būdoje (Mondžgirėje), Kazlų Rūdos savivaldybėje, Suvalkijoje. KAM iniciatyva ceremonijoje dalyvaus Garbės kuopos kariai, koncertuos Lietuvos kariuomenės orkestras.

Atrodytų, viskas čia gražu – renginys skirtas paminėti buvusio vyriausiojo ginkluotojų pajėgų vado Prezidento Kazio Griniaus gimimo metines, minėjime dalyvaus kariuomenės atstovai, galbūt atvyks ir pats KAM ministras J. Olekas, įprastai nepraleidžiantis progos rinkimų kampanijos metu pašmėžuoti ir kuklesniuose suvalkiečių renginiuose.

Tačiau yra vienas mažas, bet iškalbingas faktas. Prezidentas Kazys Grinius gimė 1866 m. gruodžio 17 d., o štai KAM su ministru J. Oleku priešakyje iškilmingą minėjimą kažkodėl nusprendė surengti spalio 8 d. (koks netikėtas sutapimas – spalio 9-osios, rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą dienos išvakarėse). Ir visai čia turbūt ne prie ko aplinkybė, kad J. Olekas kandidatuoja Sūduvos vienmandatėje apygardoje.

Visgi KAM atstovai, pastaruoju metu varstomi nepatiklių ir įtarių visuomenės žvilgsnių, nusprendė nuo priekaištų dėl pasirinktos renginio datos apsidrausti. Pasirinkta spalio 8 d., šeštadienis, nors ir šių metų rinkimų į parlamentą išvakarės, turi simbolinių sąsajų su Prezidentu Kaziu Griniumi – 1994 m. spalio 8 d. urna su Prezidento palaikais iš Čikagos buvo parvežta į gimtąjį kraštą ir palaidota prie Selemos Būdos augančioje maumedžių giraitėje.

Luktelėti iki tikrosios Prezidento Kazio Griniaus gimimo dienos, gruodžio 17 d., KAM nepanoro. O gaila. Nes Vyriausybės 2015 m. rugsėjo 2 d. nutarimo Nr. 961 „ Dėl Prezidento Kazio Griniaus 150-ųjų gimimo metinių minėjimo plano patvirtinimo“ III dalyje, pavadintoje „Edukaciniai, kultūriniai ir sporto renginiai“, kalbama tik apie vieną Prezidento Kazio Griniaus pagerbimo ceremoniją gimtinėje.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.