Ekskursija į Druskininkus

0
435

Po darbų, rugsėjo 24 dieną Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenė, vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto ,,Kartų bendradarbiavimas ir sportinės įrangos įsigijimas“ tęstinumą, išvyko ekskursijon į Druskininkus. Kazlų Rūdos savivaldybė,  prisidėdama prie projekto vykdymo,  šiai kelionei skyrė finansavimą.

Keliaujant ir dairantis pro autobuso langą, buvo nuostabu matyti, kaip dosni rudens ranka įvairiomis spalvomis keičia kraštovaizdį ir nė nepajutome, kaip greit pasiekėme Gražinos ir Arvydo Augų natūrinį pieno ūkį. Dalyvavome edukacinėje sūrių programoje. Apie gaminamus saldaus pieno, pelėsinius, fermentinius, brandintus sūrius linksmai ir įdomiai papasakojo ponia Gražina, kuri už juos ne vieną apdovanojimą gavusi. Aprodė pelėsinių sūrių brandinimo rūsį, gyvulių ūkį, kuriuo labai džiaugėsi vaikai. Ragavome penkiolikos skonių sūrių, kartu su ūkininke išbandėme sūrių gamybą. Pasidalinome patirtimi, nes ir mūsų tarpe buvo ūkininkaujančių ir sūrius gaminančių šeimininkių.

Atsisveikinę su ūkininke, nuvykome į Karolio Dineikos sveikatingumo parką, kur gidas mums papasakojo apie jo istoriją, pakvietė išbandyti pasivaikščiojimą dozuotais vaikščiojimo takais, maudymąsi kaskadinėse maudynėse ir pirtyje. Mėgavomės  jonų terapija, vaikai linksmai laiką leido žaidimų aikštelėje.

Druskininkuose susitikome su Plepia Ponia, atvykusia iš XIXa. Dalyvavome teminėje ekskursijoje ,,Mano vasaros prie išganingųjų Druskininkų vandenų.“ Išgirdome įdomių faktų ir legendų iš kurorto istorijos ir šiandienos. Išbandėme ,,Grožio“ šaltinio stebuklingąjį poveikį, turėjome galimybę degustuoti trijų rūšių mineralinį vandenį, grožėjomės grojančiu ir šokančiu fontanu, pabuvojome prabangaus viešbučio ,,Flores“ Žiemos sode, dvelkiančiame, anot Ponios, Balio salos atogrąžų nuotaikomis.

Kelionę tęsėme Dzūkijos takais ir nuvykome į Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parką. Skulptorius papasakojo apie unikalią Rūpintojėlių sieną, palei Ratnyčėlės pakrantę eksponuojamais  darbais, jų atsiradimo istorijomis. Kiekvienais metais parkas pasipildo vis naujais kūriniais. Grožėjomės, žavėjomės žmogaus rankų darbu, kuris medį prikelia naujam gyvenimui ir žmonių džiaugsmui. Ekskursiją baigėme apsilankydami vėjo malūne, kurio keturiuose aukštuose išdėstyti autoriaus kūriniai. Pasak skulptoriaus, parkas ir prasidėjo nuo vėjo malūno pastatyto 1998 metais.

Kelionei einant į pabaigą susitikome su Jaskonių ir Naujasodės kaimo bendruomenės aktyvu ir jos pirmininku Juozu Sadausku,kuris trumpai papasakojo apie bendruomenės tradicijas, vykdomus projektus, organizuojamas šventes.

Viešnagės metu bendravome ir diskutavome su aktyviausiais bendruomenės nariais. Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenės pirmininkas Romaldas Bliuvas taip pat trumpai papasakojo apie bendruomenę, vykdomus projektus, puoselėjamas tradicijas. Abu pirmininkai apsikeitė prisiminimo suvenyrais, pasižadėdami vieni pas kitus apsilankyti. Šeimininkų ansamblis pakvietė visus būti linksmiems, kartu padainuoti. Ilgai skambėjo bendros dainos, linksmas juokas. Gera būti bendraminčių būryje, bet laikas nenumaldomai bėga, metas sukti namų link.

Ekskursijos metu geriau pažinome Druskininkų kraštą, daug sužinojome apie dzūkiškas tradicijas. Iš kelionės grįžome pavargę, bet turtingesni žiniomis, įspūdžiais, patirtimi.

Rita Venckūnienė, Ąžuolų Būdos kaimo bibliotekininkė

Nuotraukos Romaldo Bliuvo ir Redos Venckūnienės


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.