Apie rastus sprogmenis privalu nedelsiant informuoti telefonu 112!

0
280

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariate 2016 metų sausio-rugsėjo mėnesiais gauti 22 pranešimai (2015 metų  ataskaitiniu laikotarpiu -10)   apie rastus įtartinus daiktus ar sprogmenimis.

Vasaros ir rudens laikotarpiu gyventojai   miškuose dažniau randa ne tik grybų ir uogų, bet ir minėtų sprogmenų. Ne išimtis ir namų ūkio bei kitose valdose atliekami darbai – kasami daržai bei vykdomos statybos.

Kazlų Rūdos policijos komisariato  pareigūnai įspėja gyventojus: radus įtartinus, į sprogmenis panašius daiktus, jokiu būdu neliesti, neimti ir nenešti, bet skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112 .

 Kaip elgtis radus įtartiną daiktą ar sprogmenį:

  • Nelieskite įtartino daikto ar sprogmens !
  • Pasitraukite nuo įtartino daikto ar sprogmens saugiu atstumu !
  • Nedelsiant apie įtartiną daiktą ar sprogmenį praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112!
  • Iki atvyks policijos pareigūnai, pasistenkite kad į pavojingą teritoriją nepatektų kiti asmenys, arba pavojingoje teritorijoje jau esantys asmenys  pasitrauktų saugiu atstumu.
  • Būtinai sulaukite policijos pareigūnų , nes tik Jūs galėsite tiksliai nurodyti įtartino daikto ar sprogmens buvimo vietą  bei apibūdinti jį.

Pasitaiko atvejų, kad gavus pranešimą apie įtartinus daiktus ar sprogmenis informacija nepasitvirtina . Klysti yra žmogiška. Pirma- Jūs ne esate specialistas, todėl negalite pasakyti ar įtartinas daiktas yra sprogmuo. Geriau išminuotojams patikrinti įtartiną daiktą  įvykio vietoje ( jokiu būdu neneškite daikto ) , nei atvykti po sprogimo. Antra – baudžiama tik jei jums  iš anksto žinoma, kad tai nėra sprogmuo ir jei jūs , skatinami chuliganiškų ar kitų paskatų , pranešate apie rastus sprogmenis.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariato informacija parengta pagal Lietuvos policijos anti teroristinių operacijų rinktinės ARAS informaciją

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.