Antanavo bendruomenė planuoja įrengti „Kartų namus“

0
591
Šiose patalpose Antanavo bendruomenė planuoja įkurti „Kartų namus"

Antanavo bendruomenė drauge su Johanna Ross, atstovaujančia asociaciją „Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas“, įgyvendina projektą „Antanavo bendruomenės socialinių paslaugų plėtra“.

Tai yra ypatingas projektas, nes jo istorija yra labai įdomi. Ko gero pasiteisins sena išmintis, kad gyvenime šiaip sau susitikimų nebūna. Prieš maždaug 6 metus teko garbė susipažinti su tuomet buvusia LR socialinės apsaugos ir darbo viceministre Skirmanta Kondrotas. Tai žymi asmenybė, politinė veikėja, visuomenininkė, buvusi Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus patarėja, ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus patarėja, pilietinės visuomenės instituto „Lietuva be atskirties ir skurdo“ projekto vadovė. Po kelerių metų su S. Kondrotas atsitiktinai susitikome vienoje konferencijoje ir išsikalbėjome apie Antanavą. Pasirodo, kad jos vyras mūsų parke praleido savo vaikystę. Antanavo dvaro ponai Šabunevičiai vasarą kviesdavo į dvarą neturtingus lenkus studentus pailsėti ir padirbėti. Taip jie paremdavo savo kraštiečius. Buvo malonu, kuomet švenčiant Antanavo 250 metų jubiliejų galėjome šiuos garbingus svečius pakviesti  į šventę. Mums buvo daugiau įdomu sužinoti  apie mūsų krašto istoriją. Praėjusių metų lapkričio mėnesį gavau S. Kondratas elektroninį laiškelį, kad ji nori mūsų bendruomenės veiklą pristatyti savo pažįstamai iš Amerikos Johannai Ross.

Buvome be galo laimingi, kai sužinojome, kad šios viešnios atvyks į mūsų bendruomenę. Johanna Ross yra žymi filantropė ir verslininkė. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, verslininkė yra dažnas svečias. Jau kelerius metus iš eilės mūsų krašte moteris remia įvairius projektus. Lietuvą ji tiesiog pamėgo, nors nėra kilusi iš Lietuvos, neturi čia ir jokių tolimos giminystės ryšių. Ji aukoja per Kalifornijoje įsteigtą ir registruotą nevyriausybinę organizaciją „Community Action Lithuania“, kuri finansinę paramą persiunčia remiamoms organizacijoms Lietuvoje.

Susitikimas buvo be galo šiltas, nes amerikietė nepaisant jos garbaus amžiaus, tiesiog švytėjo. Mes jai papasakojome apie savo bendruomenės socialinę veiklą, supažindinome su ateities planais ir pasiguodėme, kad bendruomenei nėra lengva, nes neretai trūksta lėšų gražioms iniciatyvoms įgyvendinti.

Praėjus kuriam laiku sulaukėme malonaus skambučio iš S.Kondratas, kuri pranešė, kad Lietuvoje nuspręsta paremti tris bendruomenines iniciatyvas, iš kurių viena yra mūsų bendruomenės. Tai pirmasis bendruomenės projektas, kuomet gauname paramą iš fizinio asmens per Lietuvoje veikiančią nevyriausybinę organizaciją.

Buvo suderintos visos paramos gavimo sąlygos ir vasario mėnesį pasirašyta paramos sutartis su asociacija „Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas“. Paramos suma- 9 150,00 Eurų (10 000 dolerių).

Pagal šį projektą buvo iškelti šie uždaviniai:

1. Antanavo bendruomenei isigyti papildomas patalpas socialinei veiklai vykdyti;

2. Surengti kvalifikacijos kėlimo kursus Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių deleguotiems asmenims, įgyjant socialinių darbuotojų padėjėjų ir lankomosios priežiūros specialistų kvalifikaciją.

3. Koofinansuoti Antanavo bendruomenės socialinių paslaugų plėtros projektus.

Labai gaila, bet buto savininkė neturi nuosavybės dokumentų ir buto pirkimas užstrigo. Valdybos sprendimu šiuo metu tvarkomi dokumentai siekiant įsigyti buvusio darželio patalpas. Čia ateityje planuojama įrengti „Kartų namus“. Bendruomenei  nuosavybės teise valdant šį pastatą,  atsiveria didesnės galimybės ieškoti ES finansuojamo projekto, kurio dėka būtų atliktas pastato remontas.

Rugsėjo 16 d. Antanavo kultūros namuose startavo Lietuvos Caritas organizuojami socialinių darbuotojų padėjėjų mokymai, kuriuose dalyvavo 15 kaimo bendruomenių deleguotų asmenų. Tai bus 40 valandų mokymai, kuriuose dalyviai įgys socialinio darbuotojo padėjėjo kvalifikaciją. Mokymai tęsis rugsėjo 30 dieną. Vėliau planuojama surengti pagalbos į namus kvalifikacijos kursus.

Tariame nuoširdų Ačiū J. Ross už paramą, o S. Kondratas už galimybę plėsti bendruomenių socialinę veiklą.

Reda Kneizevičienė
Antanavo bendruomenės pirmininkė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.