Vasara kupina įspūdžių ir kūrybiškumo

0
587

Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenė, vykdydama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą ,,Kartų bendradarbiavimas ir sportinės įrangos įsigijimas“ ir minėdama vietos bendruomenių metus, visą vasarą rinkosi į gerosios sklaidos savaites.

Liepos mėnesio veikla prasidėjo Ąžuolų Būdos bibliotekoje atidaryta Rasos Krašinskienės, Bagotosios kaimo bibliotekininkės, meninio siuvinėjimo darbų paroda. Jai padedant Ąžuolų Būdos universalaus daugiafunkcio centro salėje mokėmės dekupažo, skrebuko, meninio siuvinėjimo. Paskutinę liepos savaitę bendruomenės narė Zita Medelienė pasidalino savo patirtimi ir jai vadovaujant gaminome gėles iš krepinio popieriaus. Kartu su bendruomenės nariais kruopščiai mokėsi ir dirbo vaikai. Dekupažu papuošėme vazonus, gaminome atvirutes, įvairiaspalves gėles. Aiškios, išsamios pamokos pavertė šiuos darbus patraukliu, kūrybiniu procesu, suteikdamos džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Rugpjūčio savaitė prasidėjo seminaru ,,Kaip susikalbėti skirtingais dešimtmečiais gimusiems“. Kol suaugę diskutavo ir mokėsi pasaulio šokių ratu, vaikai piešė, žaidė, pynė mandalas. Užsiėmimus vedė VšĮ ,,Laimės namai“ vadovai, Aušra ir Rolandas Augučiai.

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistas, šiaurietiškojo ėjimo mokymo instruktorius, Mantas Čėsna padėjo mums susidraugauti su lazdomis, kviesdamas pamėgti šią sporto šaką, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms ir bet kokiam metų laikui. Smagu, kad bendruomenės nariai pamėgo šiaurietiškąjį ėjimą. Tai smagus, sportiškas laiko leidimas gamtoje. Taip pat išmėginome projekto lėšomis įsigytus ir Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenės tarybos vyrų, vadovaujamų bendruomenės pirmininko Romaldo Bliuvo, įrengtus lauko treniruoklius.

Vasarą išlydėjome iškyla dviračiais prie Kazliškių vandens telkinio. Gražus būrys įvairaus amžiaus dviratininkų mynė pedalus link kelionės tikslo. Maudėmės, žvejojome, žavėjomės gražia gamta, dalyvavome viktorinoje. Jos metu pagilinome žinias, sužinojome daug įdomybių apie nuostabų ir kintantį gamtos pasaulį. Praktiniuose, grupiniuose užsiėmimuose tėvai ir seneliai vaikams suteikė reikalingų žinių ir įgūdžių kaip saugiai elgtis iškylaujant, kaip išvengti pavojų, kaip saugoti ir tausoti visų mūsų namus-gamtą.

Pavargę ilsėjomės ir sotinomės vegetariškais pietumis, kuriuos pagamino VšĮ ,,Laimės namai“ vadovai, Aušra ir Rolandas.

Buvimas gamtoje suartino mus, suteikė daugybę teigiamų emocijų. Grįžome pailsėję, linksmi ir kupini įspūdžių.

Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenės vasara prabėgo, dalyvaujant kūrybinėje ir sportinėje veikloje. Tokia veikla-tai galimybė susiburti, pamiršti kasdienybę, patirti bendravimo džiaugsmą. Bendraudami, dalindamiesi patirtimi, sportuodami geriau pažinome vieni kitus. Sustiprėjo ryšiai tarp kartų: vaikų, tėvų ir senelių.

Rita Venckūnienė

Ąžuolų Būdos kaimo bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.