Sūduvos vietos veiklos grupė atšventė 10-metį

0
547

Rugpjūčio 13 dieną Višakio Rūdoje vyko pirmasis Sūduvos regiono bendruomenių sąskrydis.

Šventė prasidėjo Šv. Mišomis už gyvus ir mirusius bendruomenių narius bei vadovus. Po Šv. Mišių šventė tęsėsi prie Višakio Rūdos šaltinėlio. Šventę pradėjo Sūduvos VVG bendruomenių atstovai pasisveikinimo šokiu. Visus susirinkusius sveikino Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė. Šventėje šurmuliavo amatininkai, bendruomenės pristatė savo veiklą. Buvo galima ne tik paskanauti įvairių gardėsių, bet ir įsigyti.
Šventėje susirinkusius sveikino LR Seimo narys Juozas Olekas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Malonu buvo matyti Kalvarijos VVG pirmininką Valdą Aleknavičių, kuris atvyko su dovanomis.

Labai gaila, bet Kazlų Rūdos savivaldybės atstovai nepanoro parodyti dėmesio bendruomenėms, nors buvo asmeniškai kalbėta su meru ir išsiųsti elektroniniu paštu kvietimai visiems tarybos nariams. Kaimo bendruomenės iš tiesų daro didelius darbus, per projektinė veiklą pritraukia daug lėšų į kaimiškąsias vietoves ir rūpinasi savo žmonių gerove. Renginyje dalyvavo tik keletas tarybos narių.

Kiekviena bendruomenė šventėje surengė savo pasirodymą. Renginį pradėjo Bagotosios jaunosios dainininkės ir jaunimo ansamblis, vėliau jas keitė Gavaltuvos, Antanavo, Ąžuolų Būdos, Jūrės miestelio, Būdos, Jūrės kaimo, Jankų, Kazlų Rūdos senjorų klubo, Višakio Rūdos dainininkai, muzikantai ir šokėjai. Puskelnių bendruomenė surengė estafetę su jų simboliu „puskelnėmis“, Gudelių bendruomenė visus pakvietė drauge vaidinti pasaką ir dalyvauti linksmajame aukcione. Sasnavos bendruomenė šventės metu surengė „Zuikių mokyklą“, kurioje „mokėsi net 53 „zuikiai“. Kardokų bendruomenės atstovai pakvietė visus mažuosius dalyvauti edukacinėje veikloje. Jankų bendruomenės išradingos moterys kvietė dalyvauti pieno ūkio edukacinėje veikloje. Višakio Rūdos bendruomenė parengė orientavimosi varžybas, kuriose dalyvavo ne tik Sūduvos VVG bendruomenių, bet ir svečiai iš Aukštaitijos. Jiems reikėjo ne tik pagal nuorodas pririnkti mėlynių, bet ir iškasti tikros rūdos.

Savo gražiausias dainas visiems šventės svečiams dovanojo Plutiškių bendruomenės tarybos narys Liudas Mikalauskas.

Šventėje dalyvavo Kupiškio rajono bendruomenių atstovai. Buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos ir Kupiškio rajono Alizavo bendruomenės centro. Tikime, kad tai sudarys sąlygas glaudesniam Suvalkijos ir Aukštaitijos bendruomenių bendradarbiavimui.
Pati didžiausia dovana Sūduvos VVG 10- mečiui buvo visų bendruomenių atstovų pieštas paveikslas, kurio idėją sukūrė ir šiai edukacijai vadovavo Višakio Rūdos vingio klubo vadovė Margarita Jaselskienė. Nuoširdus jai ačiū.

Šventė baigėsi šventiniu tortu, padėkos suvenyrais bendruomenėms ir bendruomeniniu laužu su dainomis iš šokiais.

Ačiū visiems, kurie savo malda ir giesme dalyvavo Šv. Mišiose. Buvo nuostabus visų bendras giedojimas. Dėkoju Pilviškių Švč. Trejybės bažnyčios chorui už pagalbą organizuojant bendruomeninį giedojimą. Dėkoju visiems, kas prisidėjo prie bažnyčios tvarkymo darbų bei šv. Mišių atnašų. Nuoširdus ačiū Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos, Višakio Rūdos girininkijos, Višakio Rūdos ir Agurkiškių bendruomenės atstovams už vietos parengimą šventei. Dėkojame visiems, kurie šventės metu įsigijo Sūduvos VVG kepurėles, Jūs tapoto mūsų šventės rėmėjai.

Tikime, kad ši šventė taps gražia tradicija ir kitais metais vėl drauge susirinks visi bendruomeniečiai pasidžiaugti savo darbais.

Reda Kneizevičienė
Sūduvos VVG pirmininkė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.