Savanorystė veža

0
521

Balandžio mėnesį Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariatas kartu su socialiniais partneriais dalyvavo UAB „Naisių vasaros“ skelbtame konkurse „Vaikų velykėlės“. Vaikai buvo kviečiami prisidėti prie velykinio margučio gaminimo ir dalyvauti  jau tradicija tapusioje  „Vaikų Velykėlių“ šventėje.

Kazlų Rūdos bendruomenės narius liepos mėnesį  pasiekė puiki žinia – jų pagamintas  margutis buvo pripažintas gražiausiu bei išradingiausiu ir pelnė  ekskursiją į Naisius 49-iems asmenims.  Margučiai-nugalėtojai buvo paskelbti www.naisiuvasara.lt tinklalapyje.

„Vaikų Velykėlių“ konkursas puoselėja senas lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia kasmet sujungia vis daugiau organizacijų, savanorių bei šeimų.

Džiugu, kad nuo pat pirmos pažinties su „Naisių vasara“  stiprios Kazlų Rūdos komandos  gretas papildo vis daugiau savanorių, kurie noriai įsitraukia į prevencines, kultūrines, menines veiklas.

Dar 2015 liepos mėnesį  Kazlų Rūdos jaunimas dalyvavo „Naisių vasaros“ festivalyje; 2016 gegužės mėnesį – Naisių vasaros „Vaikų pasaulyje“ vykusiose  Marijampolės dienose. Kazlų Rūdos atstovų  menų dirbtuvės, kurioms vadovauja R. Žigaičio menų mokyklos dailės skyriaus  mokytoja Milda Žemaitienė, kasmet  sulaukia gausaus lankytojų būrio. Čia vykdomi užsiėmimai sudomina tiek mažus tiek didelius. Dirbtuvėse gaminami ekologiški atšvaitai, piešiam ant veidelių, daroma henna puošyba (laikinos tatuiruotės), netradiciškai piešiama su ekologiškais dažais. Geriausias atlygis savanoriams – bendrumo  jausmas, dėkingų žmonių šypsenos ir   neišdildomi prisiminimai.

Naisiai  – pirmoji  mažoji  Lietuvos kultūros sostinė

Naisiai garsėja ne tik serialu, juose rasite vienintelį Lietuvoje Baltų dievų muziejų, kuris išsidėstęs beveik visoje kaimo teritorijoje. Naisiuose galima pamatyti alternatyvos šalyje neturintį Inkilų muziejų su savo gyventojais, kuris įkurtas bendradarbiaujant kartu su Lietuvos ornitologų draugija. Jau 37-us metus skaičiuoja Šiaulių krašto literatūros muziejus, įsikūręs grafo Platono Zubovo dvare. Čia nuo 1977 m. teikiama poeto Zigmo Gėlės premija už geriausią pirmąją poezijos knygą. Visai šalia dvaro įsikūręs Žemaitukų žirgynas, lankytojai gali susipažinti ne tik su šimtmečius siekiančia jų istorija, bet ir paglostyti  temperamentingus gražuolius.

Akvilė Krunglevičienė 

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.