Rugpjūtis Antanavo kaime bus dvigubai aktyvesnis dėl „Keliaujančių architektūros dirbtuvių: Kvadratu“

0
335

Rugpjūčio 7 – 11 dienomis ant Šešupės kranto įsikūrusiame Antanavo kaime vyks kultūrinio-edukacinio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“ kūrybinės dirbtuvės. Architektų ir menininkų komanda kviečia kaimo jaunimą ir Kazlų Rūdos savivaldybei priklausančių miestelių gyventojus atvykti ir prisijungti prie kūrybinių dirbtuvių, kurios vyks kaimo parke, šalia kultūros centro ir vaikų dienos centro.

Lietuvos kultūros tarybos remiamo projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: Kvadratu“ atidarymas jau įvyko Kauno rotušės aikštėje liepos 30 d. Pirmoji projekto komanda pajudėjo į Griškabūdžio miestelį, esantį vos 20 kilometrų nuo Antanavo kaimo, o antroji komanda, kurią kuruoja architektė Rūta Barisaitė, krauna lagaminus ir ruošiasi aplankyti kaimą jau šį sekmadienį.

Pusės tonos inkilas

Šiemet atnaujintoje programoje ne tik prailgintos kūrybinės dirbtuvės, bet ir paįvairinta komanda įvairių sričių menininkais, suprojektuotas transportuojamas kultūrinis inkubatorius, kuriame vakarais miesteliuose bus organizuojamos kultūrinės programos.

Kauno rotušės aišktėje kelionę pradėję projekto dalyviai stebino susirinkusius atidarymo svečius įstabiu pusę tonos sveriančiu šešių metrų aukščio „kultūriniu inkilu“, sudarytu iš medžio masyvo ir vidaus nuotėkų surinkimo vamzdžių. Šis objektas atkeliaus kartu su projekto dalyviais į Antanavą ir džiugins kaimo gyventojus iki rugpjūčio 11 d.

„Mes turime šio inkilo griaučius. Inkilas yra tarsi viešosios erdvės užuomazga. Visus kviečiame tuos griaučius aprengti, o koks bus drabužis, priklauso nuo mūsų visų“, – apie projekto simbolinę „kultūros inkilo“ reikšmę aiškino projekto koordinatorė ir architektė Rasa Chmieliauskaitė.

Įspūdingą objektą sukūrę architektai pabrėžė, jog inkilas turi tarsi dvi erdves. Viena, sauganti nuo lietaus, yra apačioje. O viršuje – tarsi nedidelė scena, kurioje vakarais koncertuos įvairūs atlikėjai.

Kodėl pasirinko Antanavą?

600 gyventojų turintis kaimas didžiuojasi tvarkomu parku, kuriame jo gyventojai mėgsta ilsėtis po darbų. Paskutinį vasaros mėnesį šiame parke vyks 5 dienų kūrybinės dirbtuvės, kurių metu atvykusi projekto komanda kartu su kaimo jaunimu stengsis praturtinti viešąją erdvę įvairiais sukurtais objektais.

Kaimo bendruomenės pirmininkė Reda Kneizevičienė atrankos anketoje pažymėjo, jog kaimo stiprybė yra atgaivintas parkas, aktyvi bendruomenė ir patogi geografinė padėtis. Pirmininkė tiki, kad ši stovykla simboliškai vykstanti po dešimties metų duos naują stimulą kaimo jaunimui būti aktyviais bendruomenės nariais.

„Labai tikime, kad jaunimas įrodys, jog jie ne tik turi savo idėjų, kaip pagražinti mūsų kaimą, bet ir realiais darbais tai įvykdys. Su nekantrumu lauksime rezultatų, bendruomenė yra pasiruošusi visapusiškai padėti“, – atvykstančiu projekto džiaugėsi R. Kneizevičienė.

Kodėl projektas vadinasi „Kvadratu“?

„Žodis ,,Kvadratu“ nurodo išplėstą projekto skvarbą ir komandos spektrą. Šiais metais projekte dalyvausiančius architektus papildys su viešąja erdve dirbantys menininkai bei akademinio lauko tyrėjai, kurie projektui suteiks analitinių įžvalgų, padės Keliaujančioms dirbtuvėms dar giliau pažinti miestelius ir jų problematiką“, – pasakojo J. Kalinauskas.

Kaimo gyventojų laukia ne tik kūrybinės dirbtuvės, bet ir kultūrinės veiklos, kurios vyks aplink minėtą „kultūrinį inkilą“. Šios veiklos bus skirtos ne tik jaunimui, bet ir visai kaimo bendruomenei.

Šių metų rugpjūtį kitos komandos dar aplankys tris miestelius ir kaimus: Kaltanėnus (rugpjūčio 13 – 17 d.), Zibalus (rugpjūčio 19 – 23 d.) ir Naująjį Obelyną (rugpjūčio 25 – 29 d.).

Projektą rengia VšĮ „Architektūros fondas“ savanoriai (http://archfondas.lt/lt).

Vytenio Raubicko foto

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.