R.Budbergytė: sėkmingos valstybės investicijos į vėjo parkus – mūsų visų sėkmė

0
185

Valstybės valdoma didžiausia šalyje energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ šiandien oficialiai atidarė pirmąjį savo vėjo jėgainių parką Jurbarko rajone, Rotuliuose. Atidarant parką, finansų ministrė Rasa Budbergytė pažymėjo, jog kryptingų, be ES lėšų, daromų „žaliųjų investicijų“ naudą pajus visi šalies gyventojai: pirmiausiai dėl kokybiškesnio aprūpinimo elektra, antra – per gausesnius į valstybės biudžetą „Lietuvos energijos“ sumokamus dividendus.

„Vėjo energetika yra neatsiejama ir labai svarbi Lietuvos energetinės nepriklausomybės dalis. Įsigijusi šį vėjo parką, valstybės valdoma didžiausia šalies energetikos įmonė „Lietuvos energija“ ne tik išplės atsinaujinančių energetikos šaltinių rinką, bet ir padidins bendrovės gaunamą pelną, kuris dividendų pavidalu pagausins ir valstybės biudžetą. Todėl mūsų valstybinių įmonių sėkmė yra ir mūsų visų sėkmė“, – teigė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Tokios savarankiškos investicijos yra ypač aktualios Jurbarko rajonui, kuris daug labiau nei kitos šalies savivaldybės yra priklausomas nuo ES struktūrinių fondų investicijų. Pavyzdžiui, jei šalyje investicijos į viešąją ir verslo infrastruktūrą ES fondų lėšomis siekia apytiksliai 159 eurus vienam gyventojui, tai Jurbarko rajono savivaldybėje vienam gyventojui teko apie 1000 eurų t.y. apie 25 proc. visų savivaldybėje atliktų materialinių investicijų buvo finansuota iš ES struktūrinių fondų.

Finansų ministrė taip pat atkreipė dėmesį, kad tarp problematiškiausių šalies savivaldybių patenkantis Jurbarkas susiduria su dviem labai ryškiom problemom – nepalankiomis demografinėmis tendencijomis bei žemu verslumo lygiu: Jurbarko rajonas, kur šiuo metu gyvena apie 27 tūkst., gyventojų, per pastarąjį dešimtmetį „neteko“ apie 17 proc. žmonių,  o rajone veikiančių įmonių yra dvigubai mažiau nei šalyje.

„Nors registruoto nedarbo lygis rajone yra per 16 proc. (t.y. perpus aukštesnis už šalies vidurkį) visgi vilties teikia, kad vertinant šalies mastu, Jurbarko miesto gyventojai daug aktyviau dalyvavo Darbo biržos vykdomame aktyvios darbo rinkos politikos projekte, kuris skatino bedarbius ir ekonomiškai neaktyvius asmenis įsitraukti ar sugrįžti į darbo rinką. Taip pat dėl ES investicijų socialinio būsto laukiančių šeimų skaičius labiausiai sumažėjo būtent Jurbarko rajono savivaldybėje (be šių investicijų socialinio būsto laukiančių asmenų skaičius būtų daugiau nei 10 proc.). Susitikimuose su savivaldybės administracija padrąsinančiai nuteikia ir Jurbarko rajono vadovų vizija naujų darbo vietų kūrimui, turizmo plėtrai išnaudoti turtingą regiono istorinį palikimą“,  – pažymėjo finansų ministrė Rasa Budbergytė.

F


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.