Plutiškių bendruomenė atšventė Onines

3
1350

Liepos 30 dieną vyko tradicine tapusi plutiškiečių vasaros šventė Oninės, kuri šiemet surengta jau 20-ąjį kartą. Plutiškėse tądien netrūko šurmulio bei smagių akimirkų, kurių nesugadino net ir netikėtai prapliupęs lietus.

Šventė prasidėjo 6,5 km bėgimu Subačiškės – Plutiškės, kuriame dalyvavo 28 bėgimo entuziastai, iš kurių jauniausias buvo antrokas Ugnius Beikauskas. Tarp bėgikų buvo galima išvysti ir operos solistą, plutiškietį Liudą Mikalauską, Kazlų Rūdos savivaldybės vicemerą Justiną Kazlą bei Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos narį Almirą Kavaliauską, kuris ir buvo apdovanotas pirmos vietos medaliu.

Netrukus po bėgimo prasidėjo Plutiškių seniūnijos gyventojų tinklinio varžybos, kuriose komandos turėjo puikią galimybę išmėginti naujai įrengtą tinklinio aikštelę ant Plutiškių ežero kranto. Po įnirtingų kovų, neišvengę klaidų, tačiau ėję užsibrėžto tikslo link, aukso medalius iškovojo komanda ,,Ant arklių“, sau už nugaros palikusi priešininkų  komandas ,,BONA My“ ir ,,Plutiškių bendruomenė“, kurios taip pat pademonstravo, kad tinklinis joms nesvetimas.

Tačiau tuo šventė nesibaigė – vakare į Onines sugužėjus dar daugiau žmonių, kurių jau nebebuvo įmanoma suskaičiuoti, prasidėjo visų lauktas koncertas. Vakarą tradiciškai pradėjo folkloro ansamblis ,,Vabalkšnė“, vadovaujamas Laimutės Vilčinskienės. „Vabalkšnėje“ yra net 3 Onutės, dėl kurių ir buvo pradėta rengti ši šventė. Galima teigti, kad šis ansamblis yra neatsiejama šios šventės dalis. Saulei besileidžiant savo dainomis bei šmaikščiais pašnekesiais visus džiugino kraštiečiai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, prie kurių prisijungė Vaida Genytė, drauge su pučiamųjų orkestru  ,,Bass bravo“.  Koncerto metu buvo smagu stebėti ne tik iš aplinkinių kaimelių ar miestelių susirinkusių šypsenas, bet ir tų kurie galbūt pirmą kartą atvyko į Plutiškes. Vakaro kulminacija tapo putų šou.  Ši atrakcija sužavėjo tiek vaikus, tiek senjorus bei suteikė daug džiaugsmo. Visos šios linksmybės truko iki pat vidurnakčio, tačiau gerų prisiminimų pakaks dar iki kitų metų.

Be abejo, neapsieta ir be svečių. Šventėje dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, kuri sveikino sėkmingai įgyvendintą projektą. Jo dėka buvo įrengti lauko treniruokliai Plutiškėse ir Subačiškėse, kurie skirti įvairių grupių amžiaus žmonėms. Taip pat svečiavosi ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kuris apdovanojo gražiausių sodybų savininkus – Ingą ir Marių Beikauskus bei Rūtą ir Vladą Šiugždinimas.

Didžiulės padėkos nusipelnė šios šventės rėmėjai: Socialinės apsaugos ir darbo  ministerija, Albino Viščiulio įmonė ,,Medinė pasaka“, UAB ,,Staklyno servisas“,  Rasa ir Kęstutis Deltuvai, Dalia ir Aidas Kairaičiai, Ieva ir Marius Skučai, Rasuolė ir Juozas Kazakevičiai, Ingrida Ir Edmundas Klapatauskiai, Vilma ir Sigitas Žėgliai.

Taigi, ši jubiliejinė šventė tapo viena įsimintiniausių švenčių daugeliui dalyvių. Tikimės, kad Oninės gyvuos dar  20 metų ir pateiks vis daugiau staigmenų, kurių netruko ir šiemet, o renginio dalyvių kasmet vis daugės ir daugės.

 Akvilė Aleinikovaitė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

3 KOMENTARAI

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.