Marijampolėje rungsis galiūnai

0
777
Ilgametis galiūnų turnyro dalyvis Vidas Blekaitis /R. Pasiliausko foto

Rugsėjo 3 dieną Marijampolėje, stadione „Sūduva“ įvyks 24-asis tradicinis, tarptautinis galiūnų turnyras „Marijampolė 2016“. 10 stipruolių iš 9 Europos valstybių išbandys jėgas šešiose ypač sunkiose rungtyse: kels vis sunkėjančius rąstus, neš Lietuvos žemėlapio formos akmeninį 180 kg skydą, atliks pritūpimus specialiame prietaise, neš svarmenis, kilnos apvalius akmenis nuo 120 iki 180 kg ir turės įveikti estafetinę rungtį, kurią šį kartą sudarys net trys dalys. Ištikimiausi galiūnų varžybų žiūrovai ir mėgėjai renginio reklaminėje kampanijoje jau pastebėjo šių metų naujieną ir didžiausią iššūkį galiūnams: stipruoliams teks traukti didįjį, rekordinį Suvalkijos šaukštą. Šaukštas, kurį Marijampolės miesto dienų proga išdrožė Klemencas Kvainauskas su Marijampolės profesinio rengimo centro studentais, sveria 400 kg ir yra 4,80 m ilgio. Mintis pagaminti šį šaukštą-galiūną kilo tautodailininkui Vitaliui Striogaičiui.

Pagrindinis renginio organizatorius Alvydas Kirkliauskas, žinomas Lietuvos galiūnas ir rekordininkas, šiose varžybose  5 kartus tapęs nugalėtoju, tikina, kad žiūrovų ir sportininkų šių metų renginyje laukia intriguojančios galiūnų kovos: „Džiaugiuosi, kad galiūnų turnyras Marijampolės savivaldybės bei rėmėjų dėka vyksta jau trečiąjį dešimtmetį. Jame dalyvauja pasaulinio lygio galiūnai, kurių pasirodymus palaiko į stadioną susirinkę tūkstančiai žiūrovų. Šiais metais kova bus vėl intriguojanti ir nenuspėjama, kadangi tokių stiprių ir apylygaus pajėgumo galiūnų šiame turnyre tikriausiai dar nėra buvę“.

Vieni iš tituluočiausių turnyro dalyvių – birštonietis Vidas Blekaitis ir marijampolietis Saulius Brusokas. Abu sportininkai, šiame turnyre po 4 kartus tapę nugalėtojais, petis į petį susirems ir dar kartą. V. Blekaitis turnyre „Marijampolė 2016“ varžysis 21 ąjį kartą, o S. Brusokas – 22-ąjį kartą. Galiūnas, kurį galima būtų išskirti iš kitų, tai Matjaž Belšak iš Slovėnijos. Slovėnas 2014 metų turnyre iškovojo 3 vietą, tad šį kartą atvyksta su vieninteliu tikslu – nugalėti. Ambicijų iškovoti nugalėtojo taurę nestokoja ir kiti į Marijampolę atvykstantys stipruoliai. Latvijai atstovaus Aivars Šmaukštelis, liepos mėnesį nugalėjęs dvejuose čempionų lygos etapuose iš eilės. Turnyre dalyvaus ir vienas stipriausių Estijos galiūnų Gunnar Gimbutas, kurio senelis yra kilęs iš Lietuvos. G. Gimbutas šiais metais iškovojo stipriausio Estijos galiūno vardą. Į skydo nešimo rekordą (118,09 m), kurį praėjusiais metais pasiekė pasiekė Marius Lalas, kėsintis žada stipriausias galiūnas iš Ukrainos Alexei Novikov. Olandijai atstovaus šios šalies 2013 m. ir 2015 m. čempionas Jitse Kramer. Į galiūnų turnyrą atvyksta šiuo metu ypač gerą sportinę formą demonstruojantis vienas stipriausių Europos galiūnų lenkas Grzegorz Szymanski. Norvegijai atstovaus šios šalies galiūnų čempionato vicečempionas Ole Martin Kristiansen.

Turnyro metu, jei oras bus palankus, į „Sūduvos“ stadioną susirinkę žiūrovai išvys Marijampolės aeroklubo parašiutininkų pasirodymą, į dangų kils Rimo ir Roko Kostiuškevičių  pilotuojami oro balionai.  Renginio metu sutiksime ir sveikinsime Rio de Žaneiro olimpiados prizininką, mūsų kraštietį Aurimą Didžbalį. Pertraukose tarp galiūnų rungčių koncertuos Radži. Naujus sportinius šokius dovanos sporto klubo “Žalgiris” šokėjos.

Renginio pradžia – 16 val. Tradiciškai, neįgalieji, nuo 15:00 val. bus įleidžiami į renginį nemokamai. Bilietų kasos sporto centre pradės dirbti nuo ketvirtadienio, rugsėjo 1 ir 2 dienomis, nuo 17 val., renginio dieną nuo 8 val.

Vaikams iki 5 metų renginys nemokamas. Paaugliams iki 14 metų – 3 eurai. Suaugusiems – 6 eurai.

Galiūnų turnyro „Marijampolė 2016“ dalyviai:

Vidas Blekaitis (Birštonas);

 Saulius Brusokas (Marijampolė);

Aivars Šmaukštelis (Latvija);

Gunnar Gimbutas (Estija);

Ole Martin Kristiansen (Norvegija);

Matjaž Belšak (Slovėnija);

Grzegorz Szymanski (Lenkija);

Jitse Kramer (Olandija);

Alexei Novikov (Ukraina).

Ivan Makarov (Gruzija).

Galiunai-2016

Organizatorių inf.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.