Kazlų Rūdoje – nemokamas „Kino pavasario“ filmo „Karas“ seansas

0
395

Didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“ tęsiasi ir vasarą: projektas „Kino karavanas“ į Lietuvos miestus atveža publikos mylimiausius festivalio filmus. Antradienį, rugpjūčio 16 d., ateis Kazlų Rūdos eilė.

Kazlų Rūdos kultūros centre 19 val. atėję žiūrovai nemokamai išvys įtemptą, „Oskaro“ nominacijai Danijos ekspertų pasiūlytą dramą „Karas“.

Trečius metus vykstančio „Kino karavano“ seansai šiemet jau buvo surengti Kelmėje, Raseiniuose, Gargžduose, Druskininkuose, Trakuose, Telšiuose, Birštone, Šiauliuose, Anykščiuose, Šakiuose, Biržuose ir daugelyje kitų Lietuvos miestų.

Apie filmą „Karas“ („A War“, rež. Tobias Lindholm, Danija, 115 min., su liet. sub., N-16)

Danijos kariuomenės būrio vadas Klausas Maiklas Pedersonas paliko šeimą namuose ir leidosi globoti Talibano terorizuojamų Afganistano gyventojų. Jo žmona Marija tvarkosi viena prižiūrėdama tris mažus vaikus, bet ramybės neduoda mintys apie pavojingoje karo zonoje tarnaujantį mylimą vyrą. Per eilinę operaciją danų taikdariai patenka į susišaudymo epicentrą. Kad išgelbėtų savo būrio vyrų gyvybes, Klausas sąmoningai pažeidžia protokolo taisykles. Toks neišvengiamas poelgis išprovokuoja sudėtingus padarinius jam pačiam ir artimiausiems žmonėms. Sąžiningas ir nuoširdus Klausas grąžinamas į Daniją ir apkaltinamas karo nusikaltimo padarymu. Teismo procesas privers būrio vadą ir gyvybėmis dėl savo šalies rizikavusius karius perkainoti vertybes. „Oskaro“ nominacijai Danijos ekspertų pasiūlytoje dramoje daug vaidmenų atlieka tikri Afganistane tarnavę kareiviai.

„Oskaro“ premijai nominuotai režisieriaus Thomaso Vinterbergo dramai „Medžioklė“ scenarijų parašęs Tobiasas Lindholmas ir trečiame savo filme nagrinėja milžiniškos nervinės įtampos situacijoje atsidūrusio žmogaus psichikos ribas“, – „Karą“ apibūdina kino kritikas Edvinas Pukšta.

4 mėnesiai, 26 miestai, 50 seansų

Keturis mėnesius – nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos – 26-ių šalies miestų gyventojai  kviečiami į nemokamas tiek nacionaliniu, tiek pasauliniu mastu puikiai įvertintų juostų peržiūras. Iš viso per minėtą laikotarpį bus parodyta 15 filmų, įvyks 50 seansų.

Drauge su „Kino karavano“ pagrindiniu partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ organizuojamuose edukaciniuose seansuose lankysis ir filmus pristatys autoritetingi mūsų šalies kino apžvalgininkai, kritikai ir „Kino pavasario“ programos sudarytojai.

Apie „Kino karavaną“

Trečią kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.