Investicijos į renovaciją perkopė pusę milijardo eurų

1
185

Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros naujausiais duomenimis, įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, jau atnaujinti 1084 daugiabučiai, kurių bendra investicijų suma sudaro 266 mln. eurų. Šiuo metu įgyvendinama dar beveik 800 daugiabučių atnaujinimo projektų, kurių preliminari vertė – 245 mln. eurų. Taigi, per trejus metus į daugiabučių namų atnaujinimo programą investuota daugiau kaip 0,5 mlrd. eurų.

Vien per š.m. liepos mėnesį Šiaulių bankas pasirašė 90 sutarčių dėl naujų daugiabučių atnaujinimo projektų finansavimo už 28 mln. eurų. „Artimiausiu metu prie programos finansavimo prisijungs SEB bankas, tad greitu metu planuojama pasirašyti kreditavimo sutarčių iš viso už 200 mln. eurų“, – teigia aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Vertinant programos įgyvendinimo rezultatus atskirose savivaldybėse, daugiausiai daugiabučių nuo 2013 m. atnaujinta Ignalinoje (75 namai), Vilniuje (65 namai), Klaipėdoje ir Kaune (po 60 namų kiekvienoje savivaldybėje), Druskininkuose (44 namai), Molėtuose (39 namai), Tauragėje (38 namai), Jonavoje ir Kauno raj. (po 33 namus kiekvienoje savivaldybėje), Alytuje (32 namai).

Pasak aplinkos viceministrės, daugiabučių atnaujinimo programa jau yra įgavusi reikiamą pagreitį. „Mūsų pagrindinis tikslas – ir toliau išlaikyti panašius tempus, prieš tai atsakingai įvertinus turimus rangovinių organizacijų pajėgumus, finansinius ir kitus resursus. Namų, kuriuose pradėti statybos rangos darbai, skaičius artėja prie 2000. Tai rodo, kad daugiabučių namų renovacija vyksta intensyviai. Kitas etapas – kvartalinė renovacija. Aplinkos ministerija deda visas pastangas, kad ir ši programa Lietuvoje būtų sėkmingai įgyvendinta“, – teigia D. Matonienė.

Aplinkos ministerija artimiausiu metu organizuos mokymus šalies savivaldybėms, kuriuose bus pristatyti programų dėl kvartalinės renovacijos rengimo ir įgyvendinimo ypatumai, finansavimo galimybės ir kt.

Aplinkos apsaugos ministerijos inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.