URM komentaras dėl rekomendacijų keliaujantiems į užsienį

0
183

Siekdama atkreipti dėmesį į galimus pavojus Lietuvos piliečių sveikatai ir gyvybei užsienyje, Užsienio reikalų ministerija (URM) skelbia rekomendacijas piliečiams dėl kelionių į užsienio šalis. Šios rekomendacijos rengiamos atsižvelgiant į URM, Lietuvos ambasadų, kitų Lietuvos institucijų, taip pat kitų valstybių, pirmiausia ES, teikiamą informaciją ir kitus prieinamus šaltinius bei duomenis ir yra nuolat atnaujinamos.

URM teikia rekomendacijas pagal savo kompetenciją, jos nėra teisiškai privalomos. Patys piliečiai ar kelionių organizatoriai priima sprendimus vykdyti kelionę ar ne.
Kelionių operatorių ir keliaujančių piliečių teisės ir pareigos yra nustatytos kelionės sutartyje. Krizinių situacijų, tokių kaip paskutiniai įvykiai Turkijoje, atveju sutarties šalys pačios sprendžia, ar paisyti sutarties sąlygų, ar nutraukti sutartį, ar vykti į kelionę ir prisiima visą atsakomybę už galimas pasekmes. URM nėra sutarties šalis arba subjektas, galintis pakeisti arba aiškinti sutarties, sudarytos tarp dviejų privačių subjektų, sąlygas. Ginčai tarp kelionių organizatoriaus ir kliento dėl sutarties sąlygų vykdymo ir aiškinimo (pvz. dėl finansinio kompensavimo) turėtų būti sprendžiami teisės aktų nustatyta tvarka.
URM pagal savo galimybes ir kompetenciją, bendradarbiaudama su kitomis institucijomis ir kelionių operatoriais, visuomet teikia visapusišką informaciją ir siekia padėti Lietuvos piliečiams, keliaujantiems ir esantiems užsienyje.
Rekomendacijos keliaujantiems į užsienį skelbiamos ministerijos konsulinės informacijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.