Mero ataskaita: žadėtų pokyčių nematyti

6
532

Birželio pabaigoje visuomenei pristatyta pirmą kartą tiesiogiai išrinkto savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus ataskaita nesulaukė rinkėjų dėmesio.

Į kukliai reklamuotą savivaldybės vadovo susitikimą su visuomene atvyko vos keletas Kazlų Rūdos gyventojų, o bendrą žiūrovų skaičių kiek pagyvino opozicinių partijų nariai. Norėčiau tikėti, kad dėl to kalta vasara ir prasidėjusios atostogos, o ne rinkėjų nusivylimas ligšioline mero veikla.

Pagirtina, jog meras ryžosi nutraukti kelioliką metų savivaldybėje gyvavusią politikų tradiciją viešai neatsiskaityti už savo, kaip Tarybos narių, veiklą. Sėkmingai slėpdamiesi po bendra savivaldybės tarybos metine ataskaita, daugelis politikų iki šiol nerodė noro visuomenei papasakoti apie savo asmeninį indėlį sprendžiant krašto gyventojų problemas. Viliuosi, kad V. Kanevičiaus pademonstruotas atvirumo rinkėjams pavyzdys įkvėps ir kitus politikus.

Marius Žitkus TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas
Marius Žitkus
TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas

Prisipažinsiu – vertinant mero rinkiminę programą „Gerų permainų bus daugiau“, buvo sunku nepastebėti to, kad daugelis pažadų punktų sėkmingai įgyvendinami arba jau atlikti. Tačiau yra vienas mažas BET. Žadėti rinkimų programoje atlikti darbus, kuomet esi meras, o ant tavo stalo guli visa informacija apie tai, kokie projektai netrukus bus įgyvendinti savivaldybėje, nėra didelis iššūkis. Pernykštis V. Kanevičiaus apdairumas nesišvaistant skambiais pažadais beveik pasiteisino, tačiau, prabėgus pirmiesiems tiesiogiai išrinkto mero kadencijos metams, žadėtų geresnių permainų pagausėjimo nematyti.

Įsipareigojęs kompetenciją vertinti labiau nei politinę priklausomybę, V. Kanevičius netruko užsimerkti prieš savivaldybėje suvešėjusius nepotizmo atvejus, nors koalicijos partnerių siekis įdarbinti kuo daugiau saviškių jau erzina ir mero partiečius.

Nesimato ir žadėtos Tarybos darbo konsolidacijos. Merui nelengva tvarkytis su jo vadovaujamoje valdančiojoje koalicijoje tvyrančia įtampa, kuomet opozicijos darbą atlieka politiniai partneriai. Abejingumas konstruktyviems opozicijoje esančių konservatorių ir liberalų pasiūlymams signalizuoja apie prastėjančią savivaldybės tarybos darbo kokybę, kai  karštligiškai skubama priimti sprendimus, kuriuos neretai tenka taisyti jau sekančiame posėdyje.

Rinkimų programoje žadėjęs skatinti savivaldybės verslą, V. Kanevičius neišgirdo vietos verslininkų pasiūlymų dėl Kazlų Rūdos miesto bendrojo plano keitimo. Nebeturintys galimybių verslo plėsti mūsų savivaldybėje, kai kurie verslininkai svarsto galimybę kelti sparnus į kaimynines savivaldybes. Tačiau tai merui, buvusiam verslininkui, įspūdžio nepadarė.

Mero pažadas miesto šilumos ūkio valdymą perduoti savivaldybės įmonei ir toliau stringa bylinėjimosi su šilumininkais iš „Litesko“ maratone. Nors visų Taryboje esančių partijų atstovai remia savivaldybės siekius išsivaduoti iš aukštų kainų jungo, vidinė valdančiosios koalicijos partnerių mikrodvikova šilumos ūkio klausimu kelia nereikalingą sumaištį.

Žinoma, tai tik pirmieji naujosios mero kadencijos metai ir laiko trūkumams ištaisyti dar yra. Savivaldybės vadovą tiesiogiai išsirinkę gyventojai jam suteikė pasitikėjimo mandatą imtis ryžtingų pokyčių. Tereikia noro ir valios. Tačiau permainos užtruks, jei ir toliau bus murkdomasi politinių ambicijų ežere.

Marius Žitkus,

TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

6 KOMENTARAI

  1. Apie kokias permainas ir pokyčius gali kalbėti mūsų meras.
    Žmogelis džiaugiasi išrinktas ir tyliai ramiai leidžiantis laiką savivaldybėje, o Kazlūrūdiečių reikalai dabar mažiausiai domina.
    Palinkėsim sėkmės mūsų merui, dar tris metelius pasimėgauti šlovės spinduliuose.

  2. ne mero ataskaita kritikuokime taip, o socdemu lindima i visur, be jokiu skrupulu…jei ir toliau taip ki š visur savo jaunuosius ir jaunasias socdemes be kompetenciju, kur nueis savivalda?? ne viena kadencija teko pragyventi, bet dar traip nebuvo kaip dabar..tikrai, ne partija, o Darbo birža http://suduvis.lt/2016/07/20/265796/ Kazlų rūdoje irgi tas pats, visi socdemų įkišti darbuotojai po rinkimų labai menkų ir abejotinų kompetencijų

  3. Aš kaip supratau, tai mero klausia, ką jis kaip meras būdamas gero ir naudingo nuveikė Kazlų Rūdai, Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams, o ne kas ką įdarbino. Tai ne mero prerogatyva.

  4. Tai nejaugi Kazlų Rūdos sav. visuomenę nesudomino ,, nepriklausomo“ mero ataskaita, kad į ataskaitinius susirinkimus niekas neateina paklausyti ką šitas žmogelis padarė – nepadarė gero-blogo Kazlų Rūdos savivaldybiai. Gaila net labai gaila. Užuojauta ponas MERE!

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.