Laimę atrado Atlanto vandenyno saloje

0
1201

Ugnė LEONAVIČIŪTĖ

Tikriausiai kiekvienas svajoja apie nepažintus pasaulio kraštus, šilumą, saulę, jūrą, laukinius paplūdimius ir karštą smėlį. Retkarčiais ištrūkti iš kasdienės rutinos ir pailsėti tolimame rojaus kampelyje derėtų visiems. Yra žmonių, kurie savo troškimą keliauti ir pažinti neatrastas vietas įgyvendina su kaupu ir… ten apsigyvena! Kazlų Rūdoje kelerius metus nuosavą verslą plėtojęs Povilas Mėdžius yra vienas iš tų, kurie nusprendė palikti savo susikurtą gyvenimą ir pabandyti laimę surasti vietoje, į kurią seniai traukė širdis.

Permainų troškimas nuvedė į Tenerifę

Ispanijai priklausančioje didžiausioje Kanarų saloje Tenerifėje Povilas gyvena jau pusmetį. Tiesa, jaunas vyras randa laiko ne tik darbui, bet ir mėgaujasi nuostabia gamta ir šiltu klimatu. „Visada svajojau, kad jeigu gyvensiu ne Lietuvoje, tai gyvensiu ten, kur šilta ištisus metus. Su sala susidraugavau jau išlipęs iš lėktuvo, nes man toks klimatas pats geriausias,” – savo sprendimu džiaugėsi Povilas. Ne tik gamtos grožis pakerėjo verslininką – jau nuo pirmų dienų jį žavi vietinių gyventojų draugiškumas, puikus nusiteikimas ir mokėjimas atsipalaiduoti bei neskubėti net ir įtemptose gyvenimo situacijose. „Parduotuvėje grindis plaunanti moteris tau visada nusišypsos ir pasisveikins. Ir netgi paklaus, kaip sekasi. Žmonės čia laimingi. Visi džiaugiasi gyvenimu, daug šypsosi – bet kur ir bet kada,” – pasakojo Povilas.

Gimtinėje vystytas verslas nedavė rezultatų, kurių vyras tikėjosi. Būtent permainų troškimas paskatino Povilą ieškoti naujų gyvenimo kelių. Iš pradžių jis galvojo, kad permainų siekis nuves į Vilnių, tačiau netikėtas pasiūlymas atviliojo į Atlanto vandenyno salą. „Norėjosi kažko šviežio, neišbandyto, įdomaus. Kadangi neturiu šeimos, nebuvau prie nieko prisirišęs, tad ir kuriam pasaulio krašte atsidurti man nebuvo didelio skirtumo. Todėl net nesvarsčiau ar išvykti,” – sakė Povilas.

Įsisuko į darbus

Povilui užsibrėžus pakeisti gyvenimo būdą ir darbą, ši žinia pasiekė ir saulėtąją Tenerifę. Prieš pat Naujuosius į verslininko pašto dėžutę atskriejo laiškas su darbo pasiūlymu. Povilas apsisprendė labai greitai. Palikęs savo įprastą gyvenimą, namus ir verslą, jau sausio 20-ąją jis išlipo iš lėktuvo ir žengė pasitikti naujų gyvenimo iššūkių Tenerifėje.

Vos atvykęs, Povilas kibo į darbus. Pagrindinė jo veikla yra žygių į gražiausius salos kampelius organizavimas. Didžiąją jo dienų dalį ir užima kelionės po salą ir bendravimas su keliautojų grupėmis. „Vakare norisi tik ištiesti kojas ir klausytis vandenyno ošimo,” – Povilas atskleidė, kad pro buto, kuriame jis gyvena langus, atsiveria kvapą gniaužiantis vandenyno vaizdas. Dienomis, kai suplanuotų žygių nebūna, darbo taip pat netrūksta – reikia planuoti artėjančius žygius, rinkti informaciją apie įvairias salos vieteles. Nors Povilas dirba jau ne vieną mėnesį, jis atskleidė, kad sužinoti dar tikrai yra ką.

Kelionių organizavimas yra ne vienintelis Povilo darbas svetur. „Kita mano veikla yra investicijos Tenerifėje. Padedame įsigyti bet kokio pobūdžio turtą ir jį administruojame. Na, ir nuomojame apartamentus svečiams,“ – sakė jaunas vyras.

Saloje galima rasti tris metų laikus

Povilą ypač žavi didžiausios Kanarų salos klimatas, jį džiugina vietos, kurioje gyvena, grožis ir šiluma. „Esu įsikūręs pačiuose salos pietuose, todėl čia visada šilta, mažai vėjo, – apie vietovę, tapusią jo naujaisiais namais, pasakojo Povilas, – Miestelis, kuriame gyvenu, vadinasi Los Gigantes. Nedidelis, jaukus miestukas prie didžiulių uolų. Tai rami salos vieta, turinti keletą juodojo smėlio paplūdimių. Tenerifė įdomi tuo, kad ją per pusę skelia kalnai, su Teidės vulkanu priešakyje, į šiaurinę ir pietinę salos dalis. Šiaurėje gamta daug įvairesnė ir gražesnė, nes ten drėgna, tačiau pietuose žymiai šilčiau ir visada saulėta“.

Vyras pasakojo, kad Tenerifėje galima atrasti tris skirtingus metų laikus. Pavyzdžiui, šiaurinėje pusėje gali būti vos 12°C šilumos, kopiant aukštyn į kalnus, temperatūra krenta ir pasiekia apie 5°C, o patekus į pietinę pusę šildo jau maloni 23°C šiluma. Tokie pokyčiai vos kelių dešimčių kilometrų atstumu tikrai stebina. Povilas galėtų valandų valandas pasakoti apie Tenerifės išskirtinumą, gamtos grožį, žmonių draugiškumą, tačiau jis skatina keliautojus atvykti į salą: „Geriau savo akimis viską pamatyti ir įsitikinti“.

Kazlų Rūdoje didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Povilas dar neplanuoja, kiek laiko liks Tenerifėje. Visų pirma jis nori saloje įsitvirtinti. Nors naujoje vietoje vyras jaučiasi laimingas, tačiau prisipažįsta, kad kartais jam trūksta Kazlų Rūdos. „Visgi ten prabėgo didžioji dalis mano gyvenimo. Ten mano tėvai, teta, draugai. Dažnai pagalvoju apie Kazlų Rūdą, dažnai klausiu, kas naujo joje,“ – mintimis dalinosi Povilas.

Permainų paieškoms atvedus iki netikėtos progos ir ją pagriebus abiem rankomis, jaunam vyrui emigracija tapo naujų iššūkių kupinu nuotykiu. Kazlųrūdietis P. Mėdžius atrado laimę tolimoje saloje ir jau pusmetį džiaugiasi saule, vandenynu ir mėgstamu darbu.

Asmeninio archyvo foto

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.