Poilsiautojų mėgstamą tvenkinį pasiglemžė valkataujantys šunys

0
563

Ugnė LEONAVIČIŪTĖ

Vis labiau šylantis oras visus kviečia kišti nosis laukan ir mėgautis maloniais saulės spinduliais. Žmonės automobilius keičia dviračiais, gulinėja saulėkaitoje, skuba išbandyti tvenkinių vandens temperatūrą. Tačiau ką daryti, kai vasaros malonumus sutrikdo… šunys? Į „Kazlų Rūdos laikraščio“ redakciją kreipėsi sunerimusi miesto gyventoja, kuri pasidalino savo nuogąstavimais dėl valkataujančių šunų, jau kuris laikas slampinėjančių prie Kazlų kaime poilsiautojų pamėgto tvenkinio. Skaitytoja pasakojo, kad prie tvenkinio apsigyveno net keli benamiai šunys, kurie elgiasi agresyviai. Pasak moters, šunys ypač nemėgsta dviratininkų ir šia transporto priemone atriedančius poilsiautojus puldinėja.

Gyvūnais atsikratė jų šeimininkas?

Neretai mažesniuose miesteliuose ar kaimuose galima pamatyti valkataujančius, niekam nereikalingus šunis. Išmesti savo šeimininkų jie klaidžioja ieškodami pastogės ir maisto. Kaip „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė savivaldybės ekologas Juozas Vitukynas, neretai žmonės iš didmiesčių atsikrato pabodusiais augintiniais juos tiesiog atveždami į atokesnias apylinkes ir išmesdami iš automobilių. Išsigandę gyvūnai ieško vietos, kur galėtų prisiglausti. Gali būti, kad šunys, apie kuriuos pasakojo skaitytoja, būtent tokiu būdu ir atsirado Kazlų kaime, o savo laikinais namais pasirinko tvenkinio apylinkes.

Šunimis bus pasirūpinta

„Problema yra žinoma, – sakė Kazlų Rūdos seniūnė Ingrida Černiauskienė, – gyventojai kreipėsi į seniūniją ir mes jau pranešėme atsakingoms tarnyboms“. Poilsiautojai jau netrukus vėl galės ramiai mėgauti saulės voniomis ir vandens teikiamais malonumais prie Kazlų kaimo tvenkinio, nes šunys bus sugauti ir išvežti ten, kur jais bus tinkamai pasirūpinta. O iki tol ekologas J. Vitukynas pataria valkataujančių šunų jokiu būdu nešerti ir apskritai, laikytis atokiau bei visuomet pranešti seniūnijos darbuotojams, kurie pasirūpins, kad būtų iškviestos beglobiais gyvūnais besirūpinančios tarnybos.

Ką daryti susidūrus su agresyviu gyvūnu?

Nesvarbu, ar šuo yra benamis, ar pabėgęs iš savo namų, ar net vaikštinėja su savo šeimininku, jis gali būti susierzinęs ir agresyviai nusiteikęs. Kinologas, Muitinės mokymo centro mokymo bei metodikos skyriaus vyr. inspektorius Artūras Zaleckas portalui lrytas.lt pasakojo, ką reikėtų daryti susidūrus su agresyviu gyvūnu. Nors visuomenėje yra prigijęs populiarus mitas, kad pamačius galimai piktą šunį reikėtų sustoti, kinologas pataria to vengti, nes staigus sustojimas šuniui gali reikšti, kad žmogus ruošiasi jį pulti arba bėgti. A. Zaleckas pataria stengtis nereaguoti į gyvūną ir nekeičiant tempo ir krypties eiti tolyn nuo šuns. Kitas svarbus dalykas – akių kontaktas. Jo derėtų vengti, nes šuo žvilgsnį gali suprasti kaip provokaciją.

Tačiau kaip elgtis, jei šuo visgi pasiryžo pulti? Kinologas A. Zaleckas pataria pasinaudoti tuo, ką turite po ranka. Pavyzdžiui, jei važiuojate dviračiu, o šuo ėmė jus vytis, reikėtų sustoti, nulipti nuo dviračio ir pastatyti jį tarp savęs ir puolančio šuns. Jeigu einate pėsčias, šuniui reikėtų atkišti kokį nors daiktą (rankinę, skėtį, pagalį), kad jis čiuptų jį, o ne kąstų į ranką ar koją. Panaudoto daikto nereikėtų paleisti iš rankų, nes tokiu atveju šuo ieškos kitos vietos, kurią galėtų stverti.

Nors žmogus ir šuo nuo seno yra puikūs draugai ir kompanionai, nereikėtų pamiršti, kad derėtų vengti svetimų ar valkataujančių šunų, kurie gali būti pavojingi, neglostyti jų, nešerti. Kiekvienas turėtų rūpintis savo augintiniu ir už jo neišmatuojamą meilę ir ištikimybę atsidėkoti tuo pačiu, o ne išmesti, kaip nereikalingą daiktą…

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.