Olimpinė ugnis Valdorfo progimnazijoje

0
580

Šiandien vaikai labiau linkę praleisti laisvalaikį prie kompiuterio ar išmaniojo telefono  nei sportuoti lauke. Tačiau pakeitus įprastą sportinę veiklą ar tradicinę varžybų formą įdomiu teatralizuotu renginiu, sportinė dvasia užvaldo ne vieną.

Tuo įsitikino ir Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos penktokai, kurie birželio 1–3 dienomis sulaukė net 115 svečių iš Rygos, Adaži, Vilniaus ir Kauno Valdorfo mokyklų. Tradiciškai Valdorfo mokyklose penktokai ne tik varžosi pagal senovės graikų olimpines rungtis, bet ir šiai olimpiadai ruošiasi iš anksto. Jie mokosi graikų mitų, susipažįsta su Olimpo dievų ir mitinių būtybių istorijomis, sužino olimpinių žaidynių atsiradimo ištakas, šiomis temomis piešia, mokosi hegzametro eilių, kai kurie gamina skydus, ietis, siuvinėja, arba tradiciniais graikų raštais išpuošia savo tunikas, treniruoja kūną.

Per mokyklų prisistatymus mokiniai choru skaitė Eschilo prakalbą iš spektaklio „Prometėjas“ (Vilniaus Valdorfo m-kla), ištrauką iš Sofoklio „Antigonė“ (Rygos Valdorfo m-kla), Adaži Valdorfo mokyklos mokiniai pateikė literatūrinį–muzikinį pasirodymą anglų kalba apie Olimpo dievus, Kauno – meninę kompoziciją senovės graikų tema, na, o mūsų mokiniai pašoko šokį „Sirtakio“ interpretacijomis.

Siekiant išlaikyti olimpinę dvasią, burtų keliu mokiniai pasiskirstė į 4 polius-miestus (Spartą, Atėnus, Rodą ir Korintą), išsirinko vadus ir mišriose komandose, bendraudami lietuviškai, latviškai, angliškai, rusiškai, vokiškai, o dažnai ir gestų kalba, kūrė miesto šūkius bei vėliavas.

Olimpiados atidarymo ceremonijoje visi dėvėjo tunikas, Latvijos svečiai turėjo pasigaminę skydus bei ietis. Kelios iškilmingos akimirkos – ir miestų atstovai ant improvizuoto Olimpo kalno šventame aukure įžiebė olimpinę ugnį.

Pirmoji rungtis buvo maratonas, tad visi džiaugėsi, galėdami pasislėpti nuo karštų vasaros spindulių ir bėgti miesto parke. Na, o vakare parke laukė šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai.

Antrąją dieną visi intensyviai varžėsi ieties, disko metimo ir šuolio į tolį rungtyse. Daugiausia susidomėjimo sulaukė imtynės, kuomet priešininką reikia išstumti iš rato. Visą dieną intensyviai sportavę, vakare vaikai rodos įgavo antrąjį kvėpavimą. Užmiršę šiuolaikines technologijas (jos vaikams varžybų metu buvo draudžiamos), jie iki vėlyvo vakaro sportavo ir toliau – mišriose komandose žaidė futbolą, kvadratą, karstėsi ant treniruoklių. Kalbiniai barjerai išnyko, visus suvienijo sportinis entuziazmas.

Trečiąją dieną laukė finalinės rungtys ir  nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Ir nors nei vienas lauro lapų vainikas nepapuošė mūsų mokyklos mokinių galvos, džiaugiamės, kad antrąją vietą ieties metime tarp mergaičių iškovojo Rimantė Kalvaitytė. Olimpinė ugnis buvo užgesinta, bet šventė dar nesibaigė, nes laukė vaišėmis nukrauti stalai ir tikra graikiška puota (dėkojame UAB „Medonos mėsa“ už paramą ir visiems, prisidėjusiems prie gausaus vaišių stalo).

Laikas prabėgo labai greitai, o istorinės žinios, mitologiniai vaizdiniai, varžybų įspūdžiai, nauji išgyvenimai, tarptautinės patirtys, netikėtos pažintys ir savęs išmėginimo jausmas ne vienam pasiliks atmintyje visam gyvenimui.

Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos, VšĮ, informacija

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.