Marijampolės miesto dienos. Menininko galimybės – tarptautiniai bendradarbiavimai

0
546

Gal nuskambės neįprastai, bet teisingai. Miesto šventėse prekiaujantį menininką vertina įvairiai, prigalvota visokiausių stereotipų. Dvidešimt šešerius metus gatvėse prekiaujantis menininkas Virgilijus Bespalovas išsakė daug įdomių minčių, papasakojo aibes nutikimų, apie tai galima parašyti net romaną.

Gegužės 27 d. 15 val. Marijampolėje J. Basanavičiaus gatvėje prasidėjo Sūduvos prekymetis. Aikštėn sugužėjo amatininkai, tautodailininkai, kulinarinio paveldo atstovai. Oras pritvinko karščio, spalvingo šurmulio, geros nuotaikos ir vaikiško juoko. Menininkų laukė sudėtingas egzaminas. Prekiaujantis turi turėti vadybininko patirtį, marketingo sugebėjimų, bendravimo su žmonėmis įgūdžių, valdyti kalbos ir žinių meną, turėti sportininko ištvermę – vienu žodžiu, čia mėgėjų nėra, visi savo amato profesionalai.

Na ir ką galima pamatyti keturių kvadratinių metrų aikštelėje? „Tikrai daug“, – šypsodamasis tarė keramikas Virgilijus Bespalovas. Už keleto metrų tautodailininkas iš Sasnavos Klemensas Kvainauskas vadovavo milžiniško šaukšto drožybai. Tautodailininkas medžio drožėjas Antanas Lastauskas atvežė įdomią varnų kolekciją. Spalvinga keramika stebino Marijampolės keramikė Violeta Bakšenskienė. Marijampolietės Angelės Česonienės keramikinių puodų raštai viliojo savo grakščia linija. Keramikas iš Panevėžio atsivežė originalių keramikinių laikrodžių. Šeima iš Kauno prekiavo spalvingomis apyrankėmis. Ne vienas, mažas ir didelis, panoro įsigyti šį medinį meno kūrinį. Tapytojas iš Kauno Modestas Malinauskas, turintis kūrėjo statusą, stebino susirinkusius savo darbais. Mugėje ir: kepurės, kojinės, šalikai, šalmai ir strėlės, visko net neišvardinsi.

18 val. iškilmingas miesto dienų atidarymas džiugino miestelėnus įvairių organizacijų ir bendruomenių kolektyvų eisenom.

Bet svarbiausia – tai dviejų menininkų susitikimas. Šventėje susitiko VVV-Art menininkų klubo vadovas Virgilijus Bespalovas ir keramikas iš Prancūzijos Tiery Brut Art. Per trumpą laiką buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės. Akys, rankų gestai liudijo apie įsiplieskusį geranorišką bendradarbiavimą. Buklete užrašas „susitikime čia“ šį kartą pasiteisino.

„Atverkite duris bendravimui, netikėkite, kad žmonių niekas nedomina ir niekada nelaukite, kol kas nors jus pakvies. Pasikvieskite save patys, eikite, belskitės ir viskas bus gerai“, – saulės atokaitoj primerkęs akį sako Virgilijus Bespalovas. Beje, šiais metais jis priimtas į Anglijos LIVERPUL ART!!! Pastelės darbai ir fotografija buvo įvertinta labai gerai. Arto įkūrėja Bea Danckaert neslėpė susižavėjimo, prie jos požiūrio prisidėjo Mantalena Rafik, Lija Schafer.

23 val. – šventinis fejerverkas, bet ne visi menininkai jį matė, daugelis ilsėjosi ir ruošėsi kitos dienos darbui. Netikėtai prisiminiau posakį, Euripido mintį, pasakytą dar tais senaisiais laikais: „Visų brangiausia dovana – patikimas draugas.“

Tad iki kito susitikimo, mano drauge Tiery, mano mintys lydi tave.

VVV-Art narė Jūratė Bespalova

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.