Laimė gyvena lopšelyje-darželyje „Pušelė“

0
647

Ugnė LEONAVIČIŪTĖ

„Čia gyvena laimė“ – žodžiai užrašyti ant angelo sparnų pasitinka kiekvieną įžengusį pro Kazlų Rūdos vaikų darželio-lopšelio „Pušelė“ duris. Kiemą puošiančios įvairiaspalvės gėlės, vaikų ir darželio auklėtojų rankdarbiais išpuošti koridoriai, namų jaukumu dvelkiančios grupės ir atnaujintos žaidimų aikštelės – visu tuo gali džiaugtis miesto ir aplinkinių gyvenviečių vaikai. „Pušelė“ šiais metais švenčia jau 30-ąjį veiklos gimtadienį.

Lopšelio-darželio veidas pasikeitęs neatpažįstamai

1986-aisiais metais pirmuosius vaikus į grupes priėmęs lopšelis-darželis „Pušelė“ per tris dešimtmečius į platųjį pasaulį išleido per 1000 vaikų. Jau 13-ą metų „Pušelėje“ dirbanti direktorė Irena Bučinskienė džiaugėsi, kad dabar jau suaugę buvę auklėtiniai į darželį atveda savo mažuosius. „Labai smagu, kad net 7 darbuotojai lopšelyje-darželyje dirba visus 30 metų, nuo pat pirmosios dienos. Šie žmonės neišėjo ten, kur galbūt didesni pinigai, jie nusprendė dalintis savo meile su mažaisiais,“ – sakė direktorė.

Nuo įsikūrimo dienos „Pušelė“ pasikeitė neatpažįstamai. Didžiausi pasikeitimai įvyko prieš kelerius metus, kai pasinaudojus ES struktūrinėmis lėšomis iš pagrindų buvo suremontuotas darželio fasadas, elektros instaliacijos, šildymo, vandentiekio, vėdinimo sistemos, įstatyti nauji langai, atlikta vidaus apdaila, įsigyta naujų modernių ugdymo priemonių. Nenuostabu, kad taip atnaujintas lopšelis-darželis tapo viena moderniausių ikimokyklinio ugdymo įstaigų Lietuvoje.

Aplinka – gražiausia Lietuvoje

Direktorė I. Bučinskienė pasakojo, kad ji ir visa darželio bendruomenė ne ką mažiau didžiuojasi ir puikiai prižiūrėta aplinka. Be naujų pavėsinių, kuriose mažieji gali pasislėpti nuo saulės, funkcionalių medinių smėlio dėžių ir žaidimų aikštelių, aplinką puošia margaspalviais žiedais apsipylę gėlynai, apstatyti įmantriais rankų darbo vazonais-skulptūromis, kuriuos pagamino darželio draugai. Visu šiuo grožiu žavisi ne tik takeliais  su paspirtukais lekiojantys vaikai ir jų auklėtojos. 2011-aisiais „Pušelės“ aplinka sužavėjo ir Geriausiai tvarkomos mokyklos konkurso komisiją, kuri paskelbė, kad pušynų apsuptyje įsikūrusio lopšelio-darželio aplinka yra pati gražiausia Lietuvoje.

Direktorė džiaugėsi, kad „Pušelės“ bendruomenės idėjomis galima ne tik savą aplinką papuošti, bet ir visą Kazlų Rūdą papuošti. „Miesto simboliu tapęs traukinukas taip pat yra mūsų bendruomenės idėja, kuria ir buvo pasinaudota,“ – pasakojo I. Bučinskienė.

30-metis – šventė bendruomenei

Kazlų Rūdos lopšelis-darželis „Pušelė“ savo veiklos 30-metį paminėjo net keliais renginiais. „Stengėmės, kad tai būtų šventė darželio auklėtiniams, jų tėveliams ir darbuotojams,“ – sakė I. Bučinskienė. Lopšelio-darželio bendruomenei skirtų renginių ciklą pradėjo šeimų sporto ir sveikatos šventė „Svečiuose pas miško žvėrelius“. Į žygį Pažintiniu miško taku patraukė net 3 kartos: darželio auklėtiniai su savo tėveliais ir Kazlų Rūdos Senjorų klubo nariai, kurie mažuosius ir jų tėvelius vaišino išvirta sriuba ir iškeptais pyragais. Prie sporto ir sveikatingumo šventės prisijungė ir Kazlų Rūdos FK „Šilas“ žaidėjai bei treneris. Jie supažindino vaikus su futbolo taisyklėmis ir netgi susirungė aikštėje.

Renginiai-Puseleje-2

Sveikata ir pažinimas – svarbiausia

Šie metai lopšelyje-darželyje buvo paskelbti vandens metais. Visus metus vaikai buvo supažindinami su vandens teikiama nauda. „Labai džiaugiamės, kad vaikai ne tik pradėjo vandens gerti daugiau, bet ir išmoko jį gerti taisyklingai, mums labai svarbu įdiegti vaikams sveikos gyvensenos įpročius,“ – pasakojo direktorė. Vienas iš „Pušelės“ 30-mečio renginių buvo šiuos, Vandens metus, vainikuojantis renginys „Svečiuose pas Lašelį“.

Renginiai-Puseleje

Paskutiniąsias savo dienas darželyje linksmai praleido ir 30-oji auklėtinių laida. Paskutiniąją pavasario dieną jie, kartu su lopšelio-darželio bendruomene vyko į mokomąją pažintinę ekskursiją į Kauno zoologijos sodą, kur vaikai susipažino su įvairiausias gyvūnais. Na, o 30-mečio renginių maratoną vainikavo jau rudenį į mokyklos suolą atsisėsiančių vaikučių išleistuvės, kuriose netrūko ir dainų, ir gražių žodžių.

Renginiai-Puseleje-3

Per 3 dešimtmečius Kazlų Rūdos lopšelis-darželis „Pušelė“ neatpažįstamai pakeitė savo veidą. Moderniai įrengtose grupėse vaikai ne tik mokosi naujų dalykų, bet ir bendrauja, žaidžia. Saugios, funkcionalios žaidimų aikštelės užtikrina, kad mažieji galėtų kvėpuoti grynu oru ir pakankamai judėti. Tačiau ne materialūs dalykai labiausiai džiugina vadovę. „Bendruomenė, kuri myli vaikus, ieško įdomių ir patrauklių būdų, kaip sudominti vaikus, stengiasi ugdyti juos savarankiškomis, kūrybingomis asmenybėmis – visa tai ir yra sėkmės pagrindas,“ – mintimis dalinosi I. Bučinskienė.

Tokių asmenybių „Pušelė“ per 30 veiklos metų išugdė jau apie 1000, tačiau sustoti neketina. Rugsėjo 1-ąją grupes vėl užpildys vaikų juokas ir užburtas ratas suksis toliau.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.